FOTO Slovensko premiéru zvládlo: Po tvrdom boji Maďarsko odchádza s prehrou o tri góly

Gólová radosť Tomáša Jurča Gólová radosť Tomáša Jurča Zdroj: TASR/Martin Baumann

PETROHRAD - Slovensko vstúpilo do svetového šampionátu v Rusku najlepšie, ako sa dá - víťazstvom nad naǰľahším súperom z Maďarska 4:1. Hoci výsledok hovorí jasne, víťazstvo sa rodilo ťažko a bol to skôr boj ako pekný hokej. Tri body sú však v suchu a to je dôležité. Rovnako ako aj psychická vzpruha pre mladý slovenský výber Zdena Cígera. Slováci dali všetky góly krásne, Maďari ten svoj iba vďaka tomu, že arbitri privreli oči nad pravidlami. V závere súperovi nepomohli ani presilovky a hra bez brankára, naopak, Lušňák rozhodol gólom do prázdnej bránky. Omladený výber Zdena Cígera má veľmi dobrý žreb, prvé zápasy si zahrá s ľahšími súpermi - ďalší v nedeľu o 19.15 h proti Francúzsku.

Vítame vás pri on-line prenose.

Góly: 8. Marcinko (Graňák, Dravecký), 18. Jurčo (Sekera), 35. Sekera (Jurčo), 58. Lušňák - 15. Banham

Vylúčenia: 5:3

Zostavy:

SLOVENSKO: Konrád - Meszároš, Sersen, Marinčin, Sekera, Graňák, J. Mikuš, Švarný, Jaroš - M. Bakoš, Réway, Daňo - Jurčo, Viedenský, L. Hudáček - Dravecký, T. Marcinko, M. Bartánus - T. Hrnka, A. Šťastný, Lušňák

MAĎARSKO: Rajna - Wehrs, Dudas, Szirányi, Sagert, Stipsicz, M. Vas, Garát - G. Nagy, Sofron, Bartalis - Kóger, Galló, Sarauer - Kovács, J. Vas, Sebök - K. Nagy, Magosi, Banham - Benk

Rozhodcovia: Mayer (USA), Wiegand (Švajč.) - Ritter (USA), Kaderli (Švajč.)

60' Koniec zápasu, Slovensko vybojovalo dôležité tri body.
59' V závere zápasu Libor Hudáček na trestnú. A Maďari opäť bez brankára, už je to zbytočné, ale súper verí v zázrak.
58'   Skóre je priaznivé, ale priebeh zápasu tomu nenasvedčuje, bolo to skôr trápenie.
58' Maďari si veria, hrajú bez brankára. A Patrik ĽUŠŇÁK nás definitívne vykúpil - vyše dve minúta pred koncom zápasu pri maďarskej power play dal gól do prázdnej bránky - 4:1 po medzi nohy jedného z obrancov
57'   Dnešný duel je boj, nie atraktívny pre fanúšikov. Konrád opäť musel zasiahnuť pred Vasom.
57'   Maďari aktívni, ale pracujú aj emócie, na ľade vidíme strkanice. Treba prežiť oslabenie. Maďari sa snažia našich vyprovokovať a získať dvojitú presilovku.
56' A Slováci darovali Maďarom ďalšiu presilovku. Šesť minút pred koncom tretiny Christián Jaroš dostáva vo svojej premiére v prvom mužstve na MS dve minúty za netaktické vyhodenie puku z obranného pásma mimo ľadu.
55'   Maďari v presilovke zvýšili dôraz, gól nedali. Ale Slováci akoby mali útlm, tempo udávajú Maďari.
53' Maďari si zahrajú presilovku, pozor na nich.
51'   Maďari stále aktívnejší, pozor na nich, séria dobrých zákrokov Konráda.
48'   Stále viac šarvátok, ale je to chyba rozhodcov, ktorí nevylučujú ani za jasné veci ako je hrubosť po odohratí puku. Tak nech sa potom nečudujú, že hráči berú spravodlivosť do vlastných rúk.
47' Obrovská šanca Maďarov a skvelý zákrok v obrane Juraja Mikuša.
46' Marcinko na zemi zranený, na ľad ide náš lekár Ján Grauzel. Bude v poriadku. Od jedného z Maďarov dostal v plnej rýchlosti do tváre a skončil tvrdo na zemi. Bez vylúčenia.
46'   Po chybe Vasa mohol ísť do protiútoku Sersen, ale už nevládal. Šiel prestriedať.
45'   Nepríjemná strela Maďarov, našťastie mimo bránky Konráda.
45'   Maďari rozohrali presilovku za ďalšou bránkou, navyše sa dostali do postavenia mimo hry.
43' Slováci budú hrať v oslabení, ešte je tam strkanica, Marinčin ide na trestnú lavicu. Maďari svoju jedinú presilovku využili, dávajme si na súpera pozor.
43'   Meszároš strela, Viedenský dorážka, a len vďaka gólmanovi nevyťahujú rozhodcovia štvrtý raz puk z maďarskej bránky.

Miklos Rajna a Patrik Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA
41' Zápas sa už hrá
    O chvíľu sa začne tretia tretina, Slováci už na ľade.
40' Skončila sa druhá tretina zápasu Slovensko - Maďarsko, je to priebežne 3:1.
    Na tribúnach majú Maďari výraznú prevahu v počte fanúšikov a aj v tom, kto silnejšie povzbudzuje. Predsa len, Slováci to majú do Petrohradu ďaleko a majú oveľa menšiu motiváciu prísť povzbudiť omladený tím ako maďarskí priaznivci.
39' Obrovská chyba Marinčina, zachránil nás Konrád. Toto nás môže s vyspelejšími súpermi stáť výsledok. Voľný puk pred gólmanom, toto sa nesmie diať.
37'

Na hráčoch cítiť nervozitu, je to skôr boj, nehrá sa s ľahkosťou, ale nečudujme sa, piati z nich hrajú prvý zápas na seniorskom šampionáte.

Slovenská striedačka Galéria fotiek (10) Zdroj: TASR/Martin Baumann

35' Andrej Sekera zvýšil, paráda. Tomáš Jurčo poslal puk dozadu a SEKERA od modrej nekompromisne prestrelil gólmana.
35' Štyria Maďari na dvoch Slovákov, prečíslenie zastavil Konrád.
34'   Vhadzuje sa po ľavej ruke Konráda. Ten nie je v permanencii, nemá veľa roboty.
32'

Je po presilovke, nudné pasáže, skôr prehadzovanie puku medzi modrými čiarami bez šancí. Druhú tretinu poznačilo nahadzovanie puku a nepresné prihrávky.

Tomáš Hrnka Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA

31'   Slováci nehrajú presilovku dobre, ani prvá formácia so Sersenom a Meszárošom sa nevie dostať do tempa. Prišli sme o pásmo.
31'   Slovensko bude mať opäť presilovku, vypýtal si ju aktívnou hrou Marko Daňo. Príležitosť odskočiť na rozdiel dvoch gólov.
    30Slovensko v útočnom pásme, je tam Bakoš, ale dosť nepresné prihrávky. Vidieť, že sa hrá prvý zápas na šampionáte, hráči sa musia zohrať, aby sa vedeli nájsť
29' Graňák sa dobre dostal pred brankára, ale jeho pokus zblokovaný.
27'   Slováci hrajú skutočne aktívne, Libor Hudáček netrafil letiaci puk. Aspoň pre divákov zaujímavejšia tretina, ale treba prdať ďalšie góly, aby to bolo pokojnejšie a istejšie. Ale naši chlapci sa snažia.
26'   Slováci hrajú dobre aj v obrane, súper si sem-tam pomôže aj nedovolene, ale rozhodcovia nepískajú úzkoprso.
25' Dravecký v uniku, v poslednej chvíli tiesnený jedným z obrancov, napriek tomu Slovák ešte bakhandom v páde zakončoval. Získali sme pásmi. Slovensko je na začiatku druhej tretiny skutočne pri chuti, paráda.
24' Švarný prihral puk Meszárošovi, zazvonila horná žrdka bránky Maďarov
22'   Slovensko ju odohralo nasťahované v pásme, v závere výhody v šanci Réway, po chybe Meszároša sme naopak mohli inkasovať
21' Začala sa druhá tretina, Slovensko hrá presilovku.
20' Skončila sa prvá tretina, Slovensko vyhráva 2:1.
20' Aktívny Marko Daňo si doslova vypýtal faul, Slovensko bude hrať 9 sekúnd tretiny a v úvode druhej presilovku
20'   Problémy na buly, rozhodcovia si dali pozor a vhadzovanie sa opakuje.
20'   Posledná minúta prvej tretiny. Tri góly, ale nie práve najkrajší a vôbec nie rýchly hokej
18' Vyhraté buly, delovka Andreja Sekeru a JURČO ju tečoval do bránky. Cígerovmu tímu sa podarilo odpovedať na vyrovnanie. Paráda.
18'   Celkovo sa hrá aktívny hokej, ale ani jeden z tímov nehrá nejak pekne, rýchlo, zápas poznačili skôr nepresné prihrávky, diváci sa nenabažili nejakých krásnych akcií
16'   Slováci sú aktívni, šanca pre Jurča sa skončila u gólmana maďarského tímu.
    Gól však platiť nemal, útočiaci hráč stál v bránkovisku a dokonca blokoval nášho gólmana. Cítime krivdu...
14'

Nedáš - dostaneš, nemali sme pokryté obranné územie, z protiútoku Maďari vyrovnali a využili presilovku. Gól v prečíslení.

Branislav Konrád vyťahuje puk Galéria fotiek (10) Zdroj: TASR/Martin Baumann

14' Lušňák v úniku vo vlastnom oslabení, mal vredu spoluhráča, ale nenašiel ho. Nevadí, skvelo sme ukrojili sekundy z oslabenia.
13' Maďari hrajú tvrdo, čo je trošku nefér. Aj Hrnka mierne stratil nervy a narazil na mantinel súperovho hráča, ale rozhodca nemal pochopenie pre niečo takéto a prísne ho poslal na trestnú lavicu.
8' A je to gól. Po skvelej prihrávke Graňáka a úniku Draveckého posunul puk za bránku MARCINKO. Skvele tam zapracoval aj Marek Bartánus.
8' V presilovke gól nepadol, Dravecký v šanci, dostal veľa voľného priestoru
5' Slovensko bude mať presilovku.

2'

3

Marinčin v prvej šanci. Maďarov by sme mali zdolať, predovšetkým vďaka silne vzadu. A máme aj vpredu hráčov, ktorí vedia dať gól.

Aj Maďari si utvorili šancu, útočníka zblokoval Sersen, zasahoval aj Konrád.

1' Zápas sa práve začal.
    V bránke dostal príležitosť prvý raz na šampionáte Braňo Konrád, na striedačke je pripravený Július Hudáček.

Viac o téme: Slovensko Maďarsko MS v hokeji 2016
  • Zdroj: kt; Športky