VIDEO Halák s dominantným štartom sezóny: Bol ako betónová stena!

Jaroslav Halák v akciiJaroslav Halák v akcii Zdroj: SITA/AP/Jeffrey T. Barnes

NEW YORK - Hokejisti Boston Bruins zdolali hladko 4:0 Buffalo Sabres vo štvrtkovom dueli zámorskej NHL a napravili si chuť po stredajšej vysokej prehre na ľade obhajcu Stanleyho pohára z Washingtonu. "Medvede" nasmeroval za triumfom už v 7. min presným zásahom kapitán Zdeno Chára, ktorého gól bol napokon víťazný. V drese domáceho tímu zažiaril slovenský brankár Jaroslav Halák. Odchytal kompletných 60 minút a zlikvidoval všetkých 32 striel súpera. Zaujímavosťou je, že pri všetkých štyroch góloch Bostonu si pripísal asistenciu Brad Marchand.

Druhý najstarší hráč celej súťaže, 41-ročný Chára, v 7. min v útočnom pásme prebral výbornú prihrávku od Brada Marchanda a s množstvom času a priestoru na hokejke pomedzi betóny Cartera Huttona otvoril skóre zápasu a z pohľadu Bostonu aj strelecký účet súťažného ročníka. Pre Cháru to bol 196. gól a 629. bod v 1425. zápase NHL v kariére. S kapitánskym "céčkom" na hrudi začal trinástu sezónu v drese "Medveďov" a celkovo načal tretiu desiatku sezón v najprestížnejšej hokejovej klubovej súťaži na svete.. Odchovanec trenčianskej Dukly je jedným z dvoch štyridsiatnikov v súťaži. O necelých päť mesiacov skôr sa narodil americký center Matt Cullen, ktorý je súčasťou Pittsburghu Penguns.

"Vždy to pomôže, keď strelíte prvý gól a nemusíte doháňať náskok súpera. Naši fanúšikovia dlho čakali na tento gól. Keď sme ho dosiahli, zvyšok zápasu sme už odohrali s pokojom na hokejkách. Uvedomili sme si, že v tomto zápase musíme zahrať oveľa lepšie než v tom prvom. Zrazu sme blokovali strely, vytvárali si priestor. Myslím si, že to bol dobrý 60-minútový výkon," povedal Zdeno Chára podľa webu NHL.com.

Zdeno Chára oslavuje gól Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP

Neskôr pridali góly hostí aj Ryan Donato, David Pastrňák a David Bergeron a Jaroslav Halák pochytal všetkých 32 pukov, ktoré na neho smerovali. Tridsaťtriročný slovenský brankár dosiahol 43. shutout kariéry v NHL a stal sa prvou hviezdou zápasu. Brad Marchand asistoval pri všetkých štyroch góloch svojho tímu, čim si vyrovnal kariérny rekord.

Spomedzi Slovákov zasiahol do hry vo štvrtkovom programe aj Richard Pánik, ktorého Arizona Coyotes podľahla Dallasu Stars na jeho ľade 0:3. Dvadsaťsedemročný krídelník odohral 15:57 min, ale nepripísal si ani jeden strelecký pokus a zápas ukončil s nulou v kolónke bodov. "Hviezdy" rozhodli o zisku dvoch bodov v priebehu necelých dvoch minút v druhej tretine, keď postupne trafili Devin Shore, Alexander, Radulov a John Klingberg. Podobne jasné víťazstvo dosiahol aj Winnipeg Jets, ktorý potvrdil úlohu favorita na klzisku St. Louis Blues a triumfoval 5:1. V zostave hostí absentoval Marko Daňo.

Sumáre NHL - štvrtok:

Boston - Buffalo 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Góly: 7. Chára (Marchand, McAvoy), 16. Donato (Marchand, Bergeron), 37. Pastrňák (Krejčí, Marchand), 60. Bergeron (Marchand)
Zdeno Chára odohral 25:55 min, 1+0, +1, 2 trestné minúty, 2 strely, 1 "hit", Jaroslav Halák (obaja Boston) odchytal celý zápas, 32/32, úspešnosť 100 %

Pittsburgh - Washington 7:6 po predĺžení (2:3, 3:1, 1:2 - 1:0)
Góly: 2. Oleksiak (Malkin, Kessel), 8. Guentzel (Sprong, J. Schultz), 21. Letang (Crosby, Dumoulin), 36. Guentzel (J. Schultz, Hornqvist), 37. Brassard (Simon, Dumoulin), 43. Malkin (Letang - Crosby), 62. Letang (Malkin, Kessel) - 4. Vrána (Bäckström, Oshie), 5. Orpik, 8. Ovečkin (Djoos, Kuznecov), 24. Carlson (Connolly), 54. Oshie, 54. Oshie (Carlson)

Carolina - New York Islanders 1:2 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Góly: 39. Jordan Staal (D. Hamilton, S. Aho) - 30. V. Filppula (Nelson), 61. Bailey (Barzal, Pulock)

Detroit - Columbus 2:3 po predĺžení (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)
Góly: 28. Cholowski (Larkin, Nyquist), 37. T. Bertuzzi (Larkin, Nyquist) - 6. Atkinson (Dubois, Panarin), 34. Anderson (Dubinsky, Duclair), 63. Panarin (Foligno, Nutivaara)

New York Rangers - Nashville 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Góly: 27. Fast (Chytil), 60. Bučnevič (Zibanejad, Zuccarello) - 24. F. Forsberg (Turris, C. Smith), 44. P. K. Subban (Ekholm, Sissons), 59. Sissons (Ellis, Ekholm)

Ottawa - Chicago 3:4 po predĺžení (3:2, 0:0, 0:1 - 0:1)
Góly: 7. Z. Smith (C. White, Chabot), 13. Lajoie (Duchene, Dzingel), 17. C. White (Lajoie, Tierney) - 5. DeBrincat, 11. Toews (Gustafsson), 53. Seabrook (P. Kane, D. Kämpf), 61. P. Kane (Toews)

St. Louis - Winnipeg 1:5 (0:1, 0:0, 1:4)
Góly: 55. Dunn (R. O'Reilly, Bozak) - 5. Laine (Scheifele, Wheeler), 46. Lowry, 47. Wheeler (Connor, Scheifele), 48. Connor (Trouba, Laine), 52. Tanev (Roslovic, Vesalainen)

Dallas - Arizona 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
Góly: 25. Shore (Faksa, Carrick), 25. A. Radulov (Ja. Benn, Carrick), 26. J. Klingberg (Lindell, Ja. Benn)
Richard Pánik (Arizona) odohral 15:57 min, 0+0, 3 "hity"

Colorado - Minnesota 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Góly: 13. Söderberg (Nieto), 31. MacKinnon (Rantanen, Nemeth), 59. Rantanen (Landeskog), 60. Compher (Kerfoot, Söderberg) - 7. Parise (M. Koivu, Niederreiter)

Vegas - Philadelphia 2:5 (1:2, 0:3, 1:0)
Góly: 7. Audy-Marchessault (Marrill, M-A. Fleury), 48. Bellemare - 12. O. Lindblom (Sanheim, Voráček), 19. Simmonds (Hagg), 23. Simmonds (Voráček, Giroux), 27. Hagg (J. Van Riemsdyk, Vorobiov), 28. Laughton (Gudas, Raffl)

Viac o téme: Jaroslav Halák Zdeno Chára Boston Bruins