Žilina po výhre v susedskom derby poslala Martin na dno tabuľky

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: mshkzilina.tipsportextraliga.sk

ŽILINA - Úvod susedského derby patril domácej Žiline, no jej hráči nedokázali prekonať martinského gólmana Šúreka ani z vyložených šancí a ani v početnej výhode. V 10. min sa ukázali aj hostia, pokus Mikušoviča len tesne minul Žigárdyho bránu.

O minútu neskôr sa však Murčekom nahodený puk tečovaný lotyšským útočníkom Vilkoitsom už dostal do siete. Hostia mohli vyhrávať aj vyšším rozdielom, ale počas presilovky aj vďaka Žigárdyho výborným zákrokom neskórovali. Žilinčania sa v 16. min. dostali za 35 sekúnd do vedenia. Najskôr v skrumáži vyrovnal premiérovým gólom v drese Žiliny J. Mihálik a o chvíľu tečoval nahodený puk od D. Devečku O. Ďuriš do martinskej siete.

Martinčania chceli v úvode druhej tretiny vyrovnať skóre, ale šance, ktoré mali Markovič, Hollý aj Mikušovič Žigárdy zneškodnil a svoj tím podržal aj v ďalšom priebehu. Žilinčania potom zvýšili aktivitu dopredu a prinieslo to ovocie. Škoda v závere 28. min. strelou švihom z pravého kruhu prepálil Šúreka a martinský gólman sa mohol červenať aj o pár minút neskôr, keď inkasoval po strele od modrej z hokejky J. Mihálika. Žilina začala dominovať a útočila čoraz častejšie, no ďalšie góly už hostia v druhej časti nedostali.

Martinčania zdramatizovali duel počas presiloviek v úvode záverečnej tretiny. Výhodu o dvoch hráčov zužitkoval Zošiak a pokračujúcu presilovku o jedného hráča Markovič. Dvojgólové vedenie zabezpečil domácim zblízka v skrumáži obranca Leško, ale už o 45 sekúnd znížil pomedzi betóny Žigárdyho poľahky Themár. Vlci ale o víťazstvo bojovali naďalej a vyplatilo sa. Škoda prestrelil Šúreka a poistil vedenie. Martinský brankár šiel 123 sekúnd pred záverom pri vylúčení Kokavca na striedačku a hostia hrali power play o dvoch hráčov. Petruška 40 s pred koncom znížil na rozdiel gólu, ale vyrovnať už hostia nedokázali a prepustili tak deviatu priečku v tabuľke svojmu súperovi.

MsHK DOXXbet Žilina - MHC Mountfield Martin 6:5 (2:1, 2:0, 2:4)
Góly: 16. Jozef Mihálik (K. Jass, T. Troliga), 16. O. Ďuriš (D. Devečka, Drevenák), 29. V. Škoda (Kokavec, T. Varga), 33. Jozef Mihálik (T. Troliga, Leško), 48. Leško (R. Krajči, Richard Huna), 56. V. Škoda (M. Kokavec, Jozef Mihálik) - 11. Vilkoits (Murček), 41. Zošiak (Markovič, T. Petruška), 43. Markovič (T. Petruška, A. Novotný), 49. A. Themár (M. Hollý), 60. T. Petruška (A. Novotný, Markovič)

Žilina: Žigárdy - Drábek, D. Devečka, I. Rúfus, Sekáč, J. Dlouhý, Leško, T. Staňo - Richard Huna, Róbert Huna, R. Krajči - M. Kokavec, V. Škoda, T. Varga - Jozef Mihálik, T. Troliga, K. Jass - Valášek, O. Ďuriš, Drevenák - T. Sýkora

Martin: Šúrek - A. Novotný, Zošiak, Tupý, S. Hriňa, Zukal, J. Perniš, M. Dvořák, R. Slávik - T. Petruška, Markovič, Michal Važan - A. Themár, M. Hollý, Mikušovič - I. Raček, Vilkoits, Murček - Hús, Dírer, Kentoš

Ladislav Spišiak, tréner Žiliny: "Napriek súboju posledných tímov v tabuľke videli diváci kvalitný hokej. Napriek vedeniu 4:1 som hráčov v šatni upozorňoval, že zápas ešte nie je vyhratý a treba dodržiavať disciplínu, lebo súper má hráčov, ktorí vedia presilovky využiť. To sa aj potvrdilo, zápas sa tým zdramatizoval, no som rád, že sme pre nás psychicky náročný zápas dokázali vyhrať."

Róbert Pukalovič, tréner Martina: "Urobili sme dnes veľké množstvo taktických chýb, súper ich využil a dostal sa ľahko do vedenia 4:1. Napriek tomu, že sme sa vďaka využitiu presiloviek dostali späť do hry, urobili sme ďalšie chyby a ďalšie vedenie o dva góly sme už nedokázali zvrátiť. Výsledok vyzerá pre nás priaznivo, ale nemáme ani bod hoci jeden sme si zaslúžili."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv