Hantuchová cez Erraniovú do štvrťfinále: Bol to boj o každú loptičku

Daniela HantuchováDaniela Hantuchová Zdroj: SITA

BRISBANE - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová sa prebojovala do štvrťfinále na turnaji WTA v austrálskom Brisbane. Vlaňajšia finalistka v druhom kole vyradila nasadenú päťku Talianku Saru Erraniovú za 2:27 h 4:6, 6:1 a 7:5. Bývalá svetová päťka upravila vzájomnú bilanciu s vlaňajšou finalistkou Roland Garros na 5:2, pričom jej odplatila prehru z turnaja v Cincinnati.

V dueli o postup do semifinále nastúpi proti víťazke súboja medzi bratislavskou rodáčkou s austrálskym pasom Jarmilou Gajdošovou a "lucky loserkou" Ukrajinkou Lesiou Curenkovou. Víťazka turnaja ITF Slovak Open z roku 2011 nahradila v pavúku zranenú turnajovú dvojku Rusku Mariu Šarapovovú. Hantuchová má už v Brisbane už istú prémiu 24 944 dolárov a 120 bodov do svetového rebríčka.

Slovenke vyšiel úvod zápasu s Erraniovou a po rýchlom brejku sa ujala vedenia 2:0. Talianka však vyrovnala na 2:2, v siedmom geme opäť získala servis Slovenky a prvý set sa stal jej korisťou. V druhom dejstve Hantuchová pridala na agresivite, na jej konto pribúdali víťazné údery z forhendu i bekhendu a po troch brejkoch ho získala jednoznačne vo svoj prospech. V rozhodujúcom sete nevyužila Hantuchová štyrikrát výhodu brejku, za stavu 5:5 však opäť zobrala Erraniovej podanie a pri vlastnom servise následne premenila hneď prvý mečbal.

Hantuchová po postupe medzi elitnú osmičku žiarila spokojnosťou. "Víťazstvo nad svetovou päťkou na úvodnom turnaji sezóny si veľmi cením. Erraniová je húževnatá hráčka, ktorá nedá zadarmo ani jedinú loptičku, no v koncovke som ju dokázala pretlačiť. Najmä druhý set bol z mojej strany super. Hrala som oveľa agresívnejšie ako v úvodnom dejstve, čo bol kľúč k úspechu, chodila som častejšie na sieť. V treťom sete sme obe veľmi dobre returnovali a diváci videli jeden brejk za druhým. Bol to veľký boj o každú loptičku a som veľmi rada, že napokon so šťastným koncom pre mňa. Ak hráte proti takej tenistke, akou je Erraniová, počet nevynútených chýb je zákonite vyšší. Dôležité však bolo, že na mojom konte bolo viac winnerov ako chýb. Aj keď mi niečo nevyšlo, snažila som sa hrať naďalej agresívne. Fyzicky som sa cítila dobre aj v dlhých výmenách, čo je na začiatok sezóny veľké pozitívum," povedala Hantuchová.

Slovenská reprezentantka sa už teší na štvrťfinále. "Očakávam dobrý zápas, či už bude mojou súperkou Gajdošová alebo Curenková. S Jarkou sme nedávno hrali spolu exhibíciu, dobre sa poznáme. S Ukrajinkou som vlani hrala na Australian Open a napriek nevydarenej koncovke prvého sete som napokon vyhrala. Prišla som do Brisbane s tým, aby som tu odohrala čo najviac zápasov a pracovala na veciach, ktoré robíme s mojím koučom Eduardom Nicolasom na tréningoch. Uvidíme, kam to na tomto turnaji dotiahnem, no urobím všetko pre to, aby som postúpila zo štvrťfinále ďalej."

Daniela Hantuchová (SR) - Sara Erraniová (Tal.-5) 4:6, 6:1, 7:5