Lašák pri debute zatienil Laca, góly Špirka a Radivojeviča

Momentka zo zápasu Spartak Moskva - Donbass DoneckMomentka zo zápasu Spartak Moskva - Donbass Doneck Zdroj: spartak.ru

MOSKVA - Hokejisti Salavatu Julajev Ufa zvíťazili nad Dinamom Moskva tesne 1:0. O výsledku rozhodla presná strela Mironova v 11. minúte, Dinamu nepomohla v závere na vyrovanie ani 68-sekundová hra bez brankára. V tíme hostí už nenastúpila trojica útočníkov Alexander Ovečkin, Niklas Bäckström a Leo Komarov, ktorá po oznámení skončenia výluky v zámorí skončila pôsobenie v mužstve.

Slovenský brankár Ján Lašák absolvoval víťaznú premiéru v drese Spartaka Moskva. Skúsený gólman pomohol svojmu novému zamestnávateľovi k triumfu 3:1 nad Donbassom Doneck 31 úspešnými zákrokmi. Lašák tak zatienil krajana v bránke ukrajinského klubu Jána Laca, ktorý kryl 24 striel. Spartak prehrával ešte osem minút pred koncom stretnutia 0:1, no potom sa vzchopil a sériou troch gólov otočil skóre. Víťazný gól Moskovčanov strelil útočník Branko Radivojevič.

Spomedzi slovenských hokejistov sa strelecky presadil ešte Rastislav Špirko, jeho gól a asistencia však neodvrátili prehru jeho Avtomobilistu Jekaterinburg na ľade CSKA Moskva 3:4 po samostatných nájazdoch. Dvomi asistenciami si obohatil bodové konto obranca Branislav Mezei.

Šláger medzi Kazaňou a Petrohradou sa skončil víťazstvom domáceho tímu 3:1. Hosťom nepomohla ani prítomnosť Iľju Kovaľčuka, ktorý ešte stále neodletel do zámoria.

Naopak už bez hviezdneho Jevgenija Malkina, ale aj Kuľomina či Gončara zvíťazil Magnitogorsk v Prahe nad Levom s prehľadom 5:2.

Salavat Julajev Ufa - Dinamo Moskva 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Góly: 11. Mironov

CSKA Moskva - Avtomobilist Jekaterinburg 4:3 pp a sn (1:2, 2:0, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 16. Gimajev, 23. Žarkov, 31. I. Radulov, rozhodujúci sam. nájazd Kvaša - 4. ŠPIRKO (MEZEI), 7. Makejev (ŠPIRKO), 49. Žmakin (MEZEI)

Lokomotiv Jaroslavľ - Dinamo Minsk 4:1 (3:1, 1:0, 0:0)
Góly: 5. a 18. Guskov, 8. Černikov, 40. J. Petrov - 10. Meleško

Atlant Mytišči - Severstaľ Čerepovec 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Góly: 3. Bergfors, 49. Anisin, 57. Zemčenko

Torpedo Nižnij Novgorod - Viťaz Čechov 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Góly: 39. Vasiliev - 9. Timkin, 22. Černov, 60. Koroľuk

Spartak Moskva - Donbass Doneck 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Góly: 53. Nikoncev, 58. RADIVOJEVIČ, 60. O. Petrov - 24. V Nedorost
/LAŠÁK kryl 31 striel - LACO kryl 24 striel/

AK Bars Kazaň - SKA Petrohrad 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Góly: 24. a 44. Zaripov, 33. K. Petrov - 55. Thoresen

HC Lev Praha - Metallurg Magnitogorsk 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
Góly: 34. Hunkes, 49. Klepiš - 16. Zuccarello, 29. O'Reily, 30. Hodgman, 45. Mozjakin, 56. Kosov

• Zdroj: športky, ts, SITA, TASR, youtube, khl.ru