Nitra potvrdila pozíciu favorita a zdolala predposlednú Žilinu

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

NITRA - V prvej tretine sa hral rušný hokej, ktorý sa divákom musel páčiť. Menej spokojní však boli v 2. min, keď obrana Nitry nepokryla Mihálika, ktorý zblízka otvoril skóre. Domáci si následne vytvorili tlak a Žigárdy v bránke hostí musel čeliť viacerým streleckým pokusom. Nitrania sa dočkali v 7. min. V závere ich prvej presilovky v zápase strieľal Rais a puk do bránky hostí usmernil Mašlonka - 1:1.

V ďalšej nitrianskej presilovke mal veľkú príležitosť Tománek, ale Žigárdy mu skvelým zákrokom pred odkrytou bránkou pokazil radosť. Nitra mala v prvej tretine viac z hry, o čom svedčí aj 26 striel.

Druhá časť priniesla vyrovnanejší hokej. Hostia sa v polovici druhej tretiny dostali do vedenia, keď obrana domácich nechala priveľa priestoru Krajčimu a po jeho prihrávke Rúfus zblízka prekonal Laca. Žilinčania mali následne k dispozícii presilovku piatich proti troch. V nej mal veľkú príležitosť Kokavec, brankár Laco však skvelým zákrokom hokejkou odmietol zmenu skóre. Sľubnú príležitosť na vyrovnanie mal v 35. min domáci Pupák, ale v nájazde dvoch proti jednému Žigárdy zmaril jeho šancu. Nitra sa vyrovnania dočkala v 38. min. Po obliehaní žilinskej bránky sa puk dostal k Hrnkovi, ktorý pohotovo skóroval - 2:2. V závere druhej časti ešte zaujalo prísne nariadené trestné strieľanie, ale domáci Piatak ho nepremenil.

V 44. min naklonil misky váh na stranu Nitry Pupák. Domáci útočník v nájazde dvoch proti jednému namieril presne a bolo 3:2. Hráči tímu spod Zobora v tretej tretine súpera do šancí nepúšťali a sami si ich vypracovali niekoľko. Dôležitý štvrtý gól pridal v 54. min Podstavek, keď spoza bránky efektne zasunul puk. Radosť domácich priaznivcov ešte neutíchla, keď ich potešil aj úspešne dorážajúci Bene - 5:2. Po piatom góle prenechal Žigárdy miesto Mikolášovi. Domáci splnili úlohu favorita a predposlednú Žilinu zdolali rozdielom triedy.

HK Nitra - MsHK DOXXbet Žilina 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
Góly: 7. Mašlonka (Rais, Ordzovenský), 38. Hrnka (Podstavek, Kadura), 44. Pupák (Bene), 54. Podstavek (Kadura, Hrnka), 55. Bene (Kmeč, Stümpel) - 2. J. Mihálik (Drábek), 30. I. Rúfus (R. Krajči, T. Varga)
Vylúčení: 5:11 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - Snášel, Šefčík, 2303 divákov

Nitra: M. Laco - Ordzovenský, Rais, Nádašdi, P. König, Vosátko, M. Bača - Mašlonka, E. Piatak, Pupák - M. Kováčik, Stümpel, R. Tománek - Kadura, Podstavek, Hrnka - Kmeč, Bene

Žilina: Žigárdy (55. Mikoláš) - Harant, D. Devečka, I. Rúfus, Brcko, J. Dlouhý, Leško, Drábek, T. Staňo - M. Kokavec, T. Varga, R. Krajči - Drevenák, O. Ďuriš, Valášek - T. Sýkora, T. Troliga, A. Lipovský - K. Jass, Jozef Mihálik, Drábek

Karol Kolečáni, asistent trénera Nitry: "Dve tretiny sa niesli v duchu zahadzovania našich šancí, až napokon sa nám v závere zápasu podarilo pretrhnúť streleckú nemohúcnosť a zvíťazili sme."

Slavomír Chlebec, tréner Žiliny: "Diváci videli zaujímavý hokej, do stavu 3:2 sme dokázali s domácimi držať krok. Ak by sme dali tretí gól, priebeh by bol iný. Mojim hráčom nemôžem uprieť bojovnosť, hokejové umenie, no nevyjadrili sme ich golmi."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv