Africký pohár v úvodnom hracom dni gól nepriniesol, zakopnutie JAR

Nando Neves a Lehlohonolo MajoroNando Neves a Lehlohonolo Majoro Zdroj: SITA

JOHANNESBURG - V Juhoafrickej republike v sobotu odštartoval 29. ročník Afrického pohára národov. Hneď v otváracom zápase futbalových majstrovstviev "čierneho kontinentu" sa zrodilo prekvapenie, keď favorizovaný domáci tím uhral v Johannesburgu s nováčikom šampionátu Kapverdami iba bezgólovú remízu.

Vo vytrvalom daždi si hráči z ostrovnej krajiny dokonca utvorili lepšie šance na skórovanie než domáci, nebezpečná strela Helsona Ramosa z 15. minúty však minula cieľ a v 72. minúte hlavičku toho istého hráča zneškodnil brankár JAR Itumeleng Khune.

Gól nepadol ani v druhom dueli A-skupiny medzi Angolou a Marokom. Po úvodnom dni tak majú všetky štyri tímy v skupine na konte po jednom bode pri skóre 0:0.