Pobrežie Slonoviny po hladkej výhre nad Tuniskom vo štvrťfinále

Yaya Touré so spoluhráčmi oslavuje svoj gólYaya Touré so spoluhráčmi oslavuje svoj gól Zdroj: SITA

RUSTENBURG - V zápase D-skupiny Afrického pohára národov 2013 zvíťazili futbalisti Pobrežia Slonoviny nad Tuniskom 3:0. Zverenci trénera Sabriho Lamouchiho tak majú po dvoch dueloch na konte plný počet bodov a ako prvý tím turnaja si zabezpečili postup do štvrťfinále.

Favoriti duelu sa ujali vedenia v 21. minúte, keď sa presadil Gervinho. Hráči Pobrežia Slonoviny dominovali na ihrisku aj v ďalšom priebehu duelu, no na druhý gól čakali až do záverečných minút. V 87. ich upokojil Yaya Toure a o tri minúty neskôr prikrášlil výsledok Didier Ya Konan.

Alžírčania tak už stratili šancu postúpiť do vyraďovacej fázy. Skóre otvoril v 32. minúte hviezdny kanonier Emmanuel Adebayor a druhý zásah pridal v 90.+8 minúte Wome. V záver riadneho hracieho času sa zlomila konštrukcia jednej z bránok, organizátori ju museli opravovať a rozhodca preto nadstavil ďalších trinásť minút.

Pobrežie Slonoviny - Tunisko 3:0 (1:0)
Góly: 21. Gervinho, 88. Y. Toure, 90. Ya Konan

Alžírsko - Togo 0:2 (0:1)
Gól: 32. Adebayor, 90.+8 Wome