Zambii sa remíza predraží, Tassew za zbúranie súpera stop na 2 zápasy

Minyahile Teshome a Christopher KatongoMinyahile Teshome a Christopher Katongo Zdroj: SITA

JOHANNESBURG - Pondelkové etiópske prekvapenie na úkor úradujúcich šampiónov zo Zambie na Africkom pohári národov sprevádzalo nedisciplinované správanie fanúšikov a hráčov, čo nezostalo bez trestu. Etiópčanom sa cenný bod za remízu 1:1 môže predražiť až o 10-tisíc dolárov a dva zápasy si na turnaji nezachytá ich brankár Jemal Tassew, ktorého 10 minút pred koncom prvého polčasu vylúčili za nebezpečnú hru nohou proti Chisambovi Lunguovi.

Červenú kartu videl z nosidiel, pretože pri zákroku sa zranil. Priaznivcom outsidera C-skupiny sa to nepáčilo a hádzali na ihrisko rôzne predmety, z tribún štadióna v juhoafrickom Nelspruite prileteli aj populárne vuvuzely. Polovica finančného trestu za tento prejav nevôle je podmienečná.

• Zdroj: SITA, youtube