Hráčky Doprastavu v SEL nedali šancu Linzu, Slávia podľahla Mariboru

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: svf.sk

LINZ - Volejbalistky Doprastavu Bratislava zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 15. kola Stredoeurópskej ligy na palubovke ASKÖ Linz Steg hladko 3:0. Bratislavčanky na palubovke dominovali a domáce s nimi držali krok iba v treťom sete. V drese Doprastavu ešte nenastúpila americká posila na smečiarsky post Bailey Hunterová. Doprastavu patrí s 21 bodmi v tabuľke Stredoeurópskej ligy žien 5. miesto.

Nedarilo sa druhému slovenskému účastníkovi súťaže. Volejbalistky Slávie Ekonomická univerzita Bratislava prehrali na palubovke Nova KBM Branik Maribor hladko 0:3. Domáce hráčky dominovali vo všetkých herných činnostiach a nedovolili slovenskému tímu uhrať ani set. Bratislavčanky nepreskočili v tabuľke súťaže svojho súpera a naďalej im s 23 bodmi patrí 4. priečka.

ASKÖ Linz Steg (Rak.) - Doprastav Bratislava 0:3 (-13, -18, -23)
69 min, rozhodovali: Skudnik a Globačnik (obaja Slovin.), 200 divákov

Nova KBM Branik Maribor (Slovin.) - Slávia Ekonomická univerzita Bratislava 3:0 (20, 20, 16)
77 min, rozhodovali: Milinovič a Kramarová (obaja Chor.), 300 divákov