Hráčky Doprastavu ani v odvete s Krasnodarom neuhrali ani set

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

KRASNODAR - Volejbalistky Doprastavu Bratislava prehrali aj vo štvrtkovom odvetnom stretnutí osemfinále Challenge Cupu 2012/2013 na palubovke Dinama Krasnodar 0:3 a so súťažou sa lúčia. V prvom zápase v bratislavskej Hant Aréne vyhral ruský topfavorit takisto 3:0.

Dinamo Krasnodar - Doprastav Bratislava 3:0 (21, 17, 15)
/prvý zápas 3:0, postúpil Krasnodar/
70 minút, rozhodovali: Michlicová (Poľ.), Demirdelen (Tur.), 500 divákov.
Doprastav: B. Koseková, Stankovianska, Drobňáková, Reháková, Pencová, Crkoňová, libero Nikmonová (Abrhámová, Skálová, Jelínková)

Marek Rojko, tréner Doprastavu (zdroj: svf.sk): "Odohrali sme výrazne lepší zápas ako doma. V prvom sete sme viedli 8:3 a až do stavu 22 sme sa bili o zisk setu. Nakoniec sa však v koncovke prejavila väčšia skúsenosť ruského tímu. Druhý set bol z našej strany takisto veľmi slušný a hoci v treťom mal súper veľký náskok, nakoniec sme ho ešte v závere znížili. S tým, čo sme v Krasnodare predviedli som spokojný, čakalo sa, že dostaneme výprask, ale odohrali sme to so cťou. Pre viaceré hráčky to bola obrovská skúsenosť, hrali sme v krásnej a modernej hale a celkovo tu vládla prajná atmosféra. V pohárovej Európe sme síce skončili, ale celkovo som spokojný. Prešli sme cez dve kolá cez Famagustu a Brno a za štyri víťazstvá sme do koeficientu získali pre Slovensko 12 bodov."