Trenčín na ľade Zvolena ukončil víťazné ťaženie ligového lídra

Zvolenský brankár Marek Šimko nezabránil prehre ZvolenaZvolenský brankár Marek Šimko nezabránil prehre Zvolena Zdroj: SITA

ZVOLEN - Začiatok stretnutia bol opatrný, hra sa presúvala od brány súpera po bránu domácich. Je zaujímavosťou, že v oboch bránkach nastúpili odchovanci Zvolena, Kristín za Trenčín, Šimko za domáce mužstvo.

Počas presilovky Trenčína mali veľkú príležitosť hostia, keď strelu Fila z bránkovej čiary odrazil obranca domácich Výborný a domáci presilovku uhrali. V 8. minúte Trenčín strelil gól pred nahodením puku z pravej strany klziska pred bránu, kde Pardavý tečoval. V 10. minúte hrali presilovku i domáci, v nej mal veľkú príležitosť Ľubor Zuzin, keď nadvakrát neprekonal Kristína. V 14. minúte Trenčania strielili svoj druhý gól, keď Šimko vyrazil puk pred seba, Pardavý uvoľnil Mikulu a ten svoju šancu využil. V 18. minúte Andrej Podkonický po prihrávke Brabenca obkorčuľoval bránu Trenčína a bekhendom strelil prvý gól domácich. No v tej istej minúte urobil chybu v obrannom pásme Novajovský a Trenčania potrestali gólom Sojčíka po prihrávke Lelkeša.

V 23. minúte Juraško nepochopiteľne napadol kroščekom čiarového rozhodcu a dostal trest päť minút plus do konca zápasu. Hostia hrali päťminútovú presilovku a strelili svoj štvrtý gól v 25. minúte Bednárom. V 29. minúte hrali domáci presilovú hru so snahou skorigovať nepriaznivý stav, no ani Lukáš Jurík, ani Podkonický Kristína neprekonali. V 27. minúte pri presilovej hre Zvolenčania nevyužili niekoľko príležitostí a nezakončili ich gólom. Domáci sa snažili, no v psychickej pohode hrajúci Trenčania rozumnou hrou kontrolovali doterajší priebeh stretnutia.

V tretej časti urobil tréner domácich korektúry v zostave v snahe privodiť zvrat v stretnutí. Pri presilovej hre domácich znížil nepriaznivý stav Podkonický po prihrávke Výborného na 2:4. Pri ďalšej presilovej hre v 48. minúte po prihrávke Zuzina dorazil Hertl v 48. minúte a znížil stav stretnutia na 3:4. Pri záverečnom tlaku domácich rozhodca vylúčil Lukáša Juríka na dve minúty a za protesty Brabenca na 10 minút za nešportové správanie. A tak v závere stretnutia hostia hrali presilovú hru, no bez streleného gólu. V samom závere unikla dvojica domácich, Milan Jurík v brejku s Podkonickým zblízka nevyužil vyloženú príležitosť na skórovanie a tak sa stretnutie skončilo víťazstvom hostí.

HKm Zvolen - Dukla Trenčín 3:4 (1:3, 0:1, 2:0)
Góly: 18. Podkonický (Brabenec, Méry), 44. Podkonický (M. Výborný, Puliš), 48. Hertl (P. Zuzin, L. Jurík) - 8. J. Pardavý st. (Marosz, Jakub Gašparovič), 14. O. Mikula (J. Pardavý st., Pozník), 18. Sojčík (Lelkeš, O.Mikula), 25. E. Bednár (Habšuda)
Vylúčení: 3:6 na 2 min, navyše Juraško 5+DKZ za napadnutie rozhodcu, Brabenec (obaja Zvolen) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: R. Lauff - M. Korba, Jobbágy, 1752 divákov

Zvolen: M. Šimko - Pichnarčík, Juraško (od. 23. Mančák), Hertl, J. Mucha, Novajovský, M. Výborný, M. Šiška - P. Zuzin, Brabenec, Podkonický - Škvaridlo, L. Jurík, Ľ. Zuzin - Puliš, M. Jurík, Martin Ďaloga - Méry, P. Fekiač, Čanky

Trenčín: Kristín - T. Bokroš, Imrich, E. Bagin, Pozník, Habšuda, E. Bednár, L. Markovič, Vizváry - Jakub Gašparovič, Marosz, J. Pardavý st. - O. Mikula, Lelkeš, Sojčík - Martin Filo, O. Rusnák, Otčenáš - P. Stantien, Nemček, D. Hudec

Peter Mikula, tréner Zvolena: "Veľmi zlý výkon v prvej a druhej časti. Prvý a tretí gól sme dostali po hrubých chybách obrany. Hráčom sa podarilo záver zdramatizovať. Snaha bola až v tretej tretine. Šťastie sa nám otočilo chrbtom."

Róbret Kaláber, tréner Trenčína: "Začali sme sebavedome, viedli o dva góly. V druhej tretine sme upozorňovali hráčov na zodpovednosť v hre. V závere sme mali veľa práce, aby súper nevyrovnal. Tri body uvoľnili chlapcom ruky, triumf je zaslúžený."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv