Rozdiel 55 bodov v tabuľke: Posledný Martin senzačne zdolal Zvolen

Gólové oslavy Martinčanov po zásahu ZošiakaGólové oslavy Martinčanov po zásahu Zošiaka Zdroj: TASR

MARTIN - V súboji posledného v tabuľke s lídrom súťaže síce prvý zahrozil hosťujúci Lukáš Jurík, ale ako prvý sa tešili domáci. Po závare pred Šimkovou bránkou sa v 2. minúte najlepšie zorientoval Zošiak a otvoril skóre stretnutia.

V ďalšom priebehu boli hostia hokejovejší, domáci zase svoje nedostatky nahrádzali nesmiernou bojovnosťou. Favorit síce prestrieľal domácich, ale Šúrek bol vždy na mieste a poradil si s pokusmi Ľubora Zuzina, Brabenca, Puliša, Čierneho i ďalších Zvolenčanov. V 13. minúte mali domáci smolu, keď Petruška na útočnej modrej zachytil spätnú prihrávku zvolenského Milana Juríka, ale jeho strela sa odrazila len od žŕdky.

Aj v druhej tretine to bol boj na ľade o každý puk. Domáci statočne vzdorovali hokejistom spod Pustého hradu. V 21. minúte Važan zblízka neprekonal Šimka, na druhej strane tak dopadol aj Lukáš Jurík, proti Šúrekovi, no v 25. minúte to Važanovi vyšlo a zblízka pridal druhý gól Mountfieldu. V 31. minúte to mohlo byť pre Martin ešte lepšie, ale Hollý svoj samostatný nájazd nepremenil. Zvolen sa potom ubránil deväťdesiatsekundovej presilovke piatich proti trom. Čo nevyšlo predtým, vyšlo v 38. minúte, keď Kolena zblízka dorazil puk za Šimka a Martin po druhej tretine prekvapujúco vyhrával 3:0.

V tretej tretine síce favorit prejavil zvýšené úsilie, ale proti pozorne brániacim domácim s výborným Šúrekom v bránke sa dlho nevedel presadiť. Šúrek v 45. minúte Martin podržal pri šanci Milana Juríka a chytil aj pokusy Ďalogu, Lukáša Juríka v 54. minúte a Muchu v 55. minúte. Na opačnej strane kontroval v 53. minúte Kolena, Šimko bol taktiež na mieste. V 57. minúte vykresal hosťom nádej gólom zblízka Milan Jurík. Deväťdesiattri sekúnd pred koncom začali hrať bez brankára. V útoku im už nič nevyšlo, naopak Važan gólom do prázdnej bránky tridsaťtri sekúnd pred koncom definitívne rozhodol o prekvapujúcom víťazstve Martina, ktorý si tak po štrnástich zápasoch konečne zaknihoval víťazstvo v riadnom hracom čase.

MHC Mountfield Martin - HKm Zvolen 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Góly: 2. Zošiak (T. Petruška, R. Pukalovič ml.), 25. Michal Važan (T. Petruška, M. Hollý), 38. Kolena (Vaško, Vilkoits), 60. Michal Važan (T. Petruška) - 57. M. Jurík (Puliš, J. Mucha)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky a oslabenia 0:0, rozhodovali: J. Konc - Jobbágy, V. Smerek, 850 divákov

Martin: Šúrek - A. Novotný, Rusina, R. Pukalovič ml., Zošiak, Tupý, K. Grman, Ejem, J. Perniš - A. Themár, Vilkoits, Kolena - T. Petruška, M. Hollý, Michal Važan - Vaško, B. Rapáč, Fujerík - Dírer, R. Slávik

Zvolen: M. Šimko - L. Čierny, Hraško, M. Šiška, M. Výborný, J. Mucha, Hertl, Pichnarčík, Novajovský - Puliš, Brabenec, P. Zuzin - Méry, M. Jurík, Čanky - Škvaridlo, L. Jurík, Martin Ďaloga - Ľ. Zuzin, P. Fekiač, Ihnaťo

Róbert Pukalovič st. (tréner Martina): "Každý z našich hráčov, splnil to, čo by malo zdobiť tento tím. Mužstvo ukázalo obrovskú bojovnosť a chuť pobiť sa o víťazstvo. Na našu stranu sa priklonilo aj šťastie, čo sa nám v niektorých predošlých zápasoch vyhýbalo. Na tento výkon by sme radi nadviazali už v najbližšom stretnutí v piatok v Poprade, ktorý ma nevyspytateľný tím"

Peter Mikula (tréner Zvolena): "Blahoželám súperovi k oduševnenému výkonu a víťazstvu. Mali sme pred týmto zápasom obavy. Hráčov sme vystríhali, že domáci nemajú čo stratiť, a ak nevložia do hry srdce, môžu nastať problémy. Žiaľ, na obrovskú snahu, obetavosť a vôľu Martinčanov po víťazstve sme nedokázali vhodne reagovať."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv