Zlato vo vrecku, na účet príde aj bohatá odmena: Koľko zinkasujú Česi za majstrovský titul?

Svetový šampióni z Česka za rok 2024Svetový šampióni z Česka za rok 2024 Zdroj: TASR/AP/Petr David Josek

PRAHA - Českí hokejisti sa po triumfe na domácich MS v hokeji 2024 môžu tešiť aj na bohaté finančné odmeny.

Okrem zlatých medailí si tak hráči prídu aj na poriadny balík peňazí. Naposledy sa naši susedia tešili zo zlata na šampionáte v roku 2010, vtedy dostal každý účastník 500-tisíc českých korún. Rovnaké pravidlo platilo v Česku aj roky predtým, finančná odmena za titul sa nemenila. Až doteraz. 

Podľa informácií portálu sport.cz si tohtoroční majstri pripíšu na účet dvojnásobok - každý hráč zinkasuje jeden milión českých korún. 

"Celý život som bojoval za čo najlepšie podmienky pre hráčov. Som presvedčený, že za veľké veci by sa mali dostať adekvátne peniaze. Mať cieľovú odmenu 20-tisíc za siedme miesto, to je také, že vám to pokryje náklady na čistenie obleku, keď vás ľudia oblejú pivom," povedal šéf zväzu Alois Hadamczik v pondelkovom Štúdiu MS HOKEJ na sport.cz.

Áno, reprezentovať sa nechodí pre peniaze, ale pre hrdosť. Hokejisti si väčšinu svojich príjmov zarobia na klubovej úrovni, avšak odmena za ochotu prísť a bojovať za národné farby poteší každého.

Aj keď Hadamczik konkrétnu sumu nechcel špecifikovať, český portál ju pomenoval priamo. "S časťou výkonného výboru som rokoval o zvýšení a hráčom v šatni som povedal, aká odmena ich čaká, ak skončia na prvých štyroch priečkach. Sme na prvom mieste, pomohlo nám to, tak prečo by sme sa tým mali zaoberať," dodal šéf zväzu. 

Česko dostane od IIHF 1,2 milióna švajčiarskych frankov (približne 30 miliónov českých korún) a práve z týchto peňazí by sa mala pokryť aj časť výdavkov na bonusy. 

Viac o téme: Česko MS v hokeji Alois Hadamczik
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy