Zvolenčania po dvoch prehrách zvládli prestížny duel s Košicami

Gólové oslavy ZvolenčanovGólové oslavy Zvolenčanov Zdroj: SITA

ZVOLEN - Divácka kulisa sice svojou hlučnosťou a početnosťou za očakávaním zaostala, no na ľade sa dosť iskilo, v prvej tretine pri ukážkovej bitke Podkonického a Nováka, v prostrednej časti zasa počas gólových pretekov.

V stretnutí dvoch mužstiev z čela tabuľky išlo o veľa, aj preto viac kvitla na ľade opatrnosť, bez väčších šancí, najmä na strane Košíc. V 3. min sa snažil márne otvoriť skóre Ľ. Zuzin, v 13-tej zasa Ďaloga a M. Jurík a o pár sekúnd neskôr sa neujal samostatný nájazd ďalšieho domáceho hráča Kallu. V 14. min si Podkonický s Novákom pomohli v bitke aj zhodením rukavíc, zápasu udelili viac iskry a na stranu Zvolenčanov aj aktivity. V 18. min Kalla v dobrej pozícii ešte mieril vedľa, no 35 sekúnd pred sirénou po prečíslení s L. Juríkom na dvakrát prekonal Hyláka v bránke Škvaridlo.

V druhej treitne sa vlnila sieť na oboch stranách častejšie. V 23. min v kurióznej situácii, keď po Čankyho strele sa puk zastavil pár centimetrov za chrbtom Hyláka pred bránkovou čiarou, brnkol do neho Fekiač a otvoril si tak extraligové skóre. Košičanom zdvihla nálada spolupráca Spilára a Matúša Chovana s gólovým koncom, potom ich schladila gólová strela Murčeka do húštiny tiel, aby im nádeje zase zdvihol v 36. min Kolba nekompromisnou strelou v presilovke. Sekundu pred koncom druhej tretiny nepremenil klasický samostatný nájazd Škvaridlo a ponechal tak primeraný náboj zápasu až do konca.

V záverečnej dvadsaťminútovke Košičania pridali, vytvorili si aj viacero šancí, pri ktorých dokonca zazvonila po strele Cebáka žŕdka. Bránku Šimeka márne dobýjal aj Marcinko v 56. min, keď  zlyhal v ďalšej čistej šanci, na druhej strane opečiatkoval žŕdku projektilom Lukáš Jurík. Presne 81 sekúnd pred záverom sa začala power play hostí, no bez vytúženého efektu.

HKm Zvolen - HC Košice 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)
Góly: 20. Škvaridlo (L. Jurík), 23. P. Fekiač (Čanky, M. Jurík), 35. Murček (Čanky) - 25. Matúš Chovan (Spilar), 36. Kolba (Š. Novotný, Marek Slovák)
Vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše: Podkonický - Michal Novák 10 min za zhodenie rukavíc, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Bednár, Snášel, 2324 divákov

Zvolen: M. Šimko - Hraško, Juraško, Z. Tóth, J. Mucha, Hertl, Pichnarčík - Kalla, Brabenec, Podkonický - Škvaridlo, L. Jurík, Čurilla - Puliš, M. Jurík, Martin Ďaloga - Ľ. Zuzin, Murček, Čanky - (od 21. min P. Fekiač)

Košice: Hylák - Cebák, Macejko, Kolba, Štrbák, Michal Novák, M. Takáč, Šeda - Marcel Haščák, T. Marcinko, R. Jenčík - Š. Novotný, Marek Slovák, Jokeľ - P. Svitana, Matúš Chovan, Spilar - Boltun, Mlynarovič, Pašek

Peter Mikula (tréner Zvolena): "Po dvoch prehrách to bol pre nás zložitý zápas. Čakali sme, že Košice ukážu svoju silu, čo sa aj potvrdilo. Musím poďakovať hráčom za bojovný výkon a najmä štvrtej formácii, ktorá strelila dva góly z troch a to v dôležitých okamihoch zápasu. V prvej tretine sme boli trochu sterilní, i keď sme v závere tretiny otvorili skóre, čo nás posadilo na koňa. Druhú tretinu sme kontrovali, pretože sme vedeli, že Košice sa do nás budú obúvať a tlačiť sa dopredu. Absencia viacerých hráčov bola viditeľná, cítili sme to najmä v defenzíve a to najmä v tretej tretine."

Milan Staš (tréner Košíc): "Prvá tretina nebola podľa našich predstáv. Z hokejovej letargie nás prebral až druhý gól súpera. Až potom sa naša hra zlepšila a dokázali sme dvakrát streliť kontaktný gól. Tretia tretina bola v našej réžii, súpera sme dostávali pod sústavný tlak, žiaľ, bez gólového efektu. Jediný gól na vyrovnanie, ktorý nám chýbal sa nám nepodarilo streliť, diváci však videli dramatický hokej až do samého záveru, muselo ich to zdvihnúť zo sedadiel, len škoda, že to pre nás nebol šťastný koniec."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv