Slovan po výhre nad Čechovom ešte bližšie k play off, Janusov shutout

Gólová radosť hráčov SlovanaGólová radosť hráčov Slovana Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava nastúpili na predposledný zápas základnej časti na domácom ľade. Po dvoch prehrách sa pokúsili potešiť fanúšikov v súboji proti Viťazu Čechov. Tento súper nováčikovi KHL zrejme sedí a po výhre 3:0 v Rusku sa zrodil rovnaký výsledok aj v hlavnom meste Slovenska.

Domáci boli počas celého priebehu na ľade aktívnejší, no na prvý gól čakali až do 33. minúty, keď sa presadil Kytnár. O päť mínút sa presadil aj so štastím Michal Vondrka a skóre duelu spečatil v 57. minúte Marek Svatoš.

Posledný domáci zápas základnej časti odohrajú "belasí" v nedľu 3. februára, od 17:00 privítajú vo štvrtom derby Lev Praha. Práve český tím je aktuálne na prvom nepostupovom mieste, keď na "federálneho" rivala stráca 8 bodov. Potom zverenci trénera Rostislava Čadu ešte absolvujú trojzápasový trip.

Slovan Bratislava - Viťaz Čechov 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Góly: 33. Kytnár (Mojžíš, Tabaček), 38. Vondrka (Tabaček, Mojžíš), 57. Svatoš (Bartovič). Rozhodcovia: Bulanov, Olenin - Birin, Medvedev (všetci Rus.), vylúčení: 4:4, navyše: Selezňov 5+10+DKZ za úder do hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 10 055 divákov (vypredané). Strely 31:20.

Slovan: Janus - Sersen, Sigalet, Tabaček, Mojžíš, Ďatelinka, Švarný - Miklík, Bližňák, Vondrka - Svatoš, J. Mikúš, Bartovič - Kukumberg, Kytnár, Hudáček - Daňo, Ölvecký, T. Mikúš - Preisinger, Šťastný

Viťaz: Denisov - Chafizulin, Selezňov, Golovkov, Malevič, Fahey, Kudinov - Belousov, Baďukov, Timkin - Podziňš, Čisťakov, Koroľov - Sergejev, Tichomirov, Kuľomin - Černov, Dvurečenskij, Tatalin

Rostislav Čada: "Boli sme si veľmi dobre vedomí, aké dôležité stretnutie to pre nás bolo. Pod dojmom toho sme začali v prvej tretine až kŕčovite. Postupne sme ale zlepšovali hru a aktivitu a veľmi nám pomohli dva góly v prostrednej tretine. V poslednej sme spravili dve chyby v strednom pásme, po ktorých nás podržal brankár Janus. Ďalej sme pokračovali v dobrom výkone a vyvrcholením zápasu bol zaslúžený gól Mareka Svatoša."

Jurij Leonov, tréner Čechova: "Bol to veľmi dobrý zápas, ktorý mal dostatočnú rýchlosť. Hra sa mi páčila, mala potrebný spád. Je veľmi ťažké zvíťaziť, keď nedáme ani gól."

Jaroslav Janus: "Dôležitá bola výhra a to že sme dali tri góly. V tretej tretine sme na chvíľku zaspali. Keď proti takýmto tímom prestaneme hrať, aj keď len na minútu, tak hneď išli trikrát sami na bránku. Som ale rád, že sa nám to dnes podarilo a že mi chalani pomohli."

Marek Svatoš: "Išli sme dvaja na jedného, dostal som peknú nahrávku a konečne to vošlo dnu. Nejaké strely som mal aj v predchádzajúcich zápasoch, ale neboli veľmi dôrazné. No dúfam, že už to dostanem do rúk a bude to padať častejšie."

ONLINE KOMENTÁR:

Je tu koniec zápasu, Slovan splnil papierovú povinnosť a nepríjemného súpera po výbornom výkone zdolal 3:0! Zbytočná nervozita po záverečnej siréne, Čechov si neodpustil nechutný záver a Hudáček skončil po tvrdom ataku na ľade. Situácia sa však upokojila a tímy sa pozdravili.

60. min: Obecenstvo na nohách, užíva si mimoriadne dôležité tri body.

59. min: Slovanisti pokračujú v útočnej snahe, hráči Viťaza už viacmenej rezignovali.

57. min: Eufória sa stupňuje, po rýchlom brejku si strelecké konto v drese Slovana otvára Marek Svatoš - 3:0!

57. min: Štadiónom sa valí mexická vlna radosti a diváci skandujú. Cítia, že play off je veľmi blízko.

55. min: Aj druhú, Daňo je na ľade a začína sa posledná pätminútovka.

54. min: Prvú minútu oslabenia zvládol Slovan na výbornú.

53. min: Marko Daňo to pred bránkou súpera prehnal s dôrazom, inkasoval dve minúty za hrubosť.

52. min: Hlásateľ práve oznámil, že aj dnešný zápas je vypredaný.

51. min: A Janus to okamžite vracia aj ďalším skvelým zákrokom, v týchto minútach sa rozhodne nenudí.

51. min: Reklamnú prestávku využil celý štadión na skandovanie Janusovho mena. Gólman publiku ďakovne zamával.

50. min: Dier v obrane "belasých" nejako pribúda, zmätky pri striedaniach a Janus musí dokazovať svoje kvality.

48. min: Opäť skvelý Janus, po chybe obrany zlikvidoval ďalší nebezpečný pokus Čechova.

46. min: V týchto momentoch sa hrá hore-dole, obecenstvo si užíva zápas a skanduje, že Slovan je tu doma.

45. min: Janus musel predviesť svoje umenie, vychytal nájazd Koroľova.

44. min: Slovan kontroluje dianie, má nahraté. Ale neustále sa snaží podnikať bleskové protiútoky.

43. min: Do útoku z domácej strany zavelil kapitán Bartovič, jeho strela z prvej išla iba tesne mimo bránky Denisova.

41. min: V prvej útočnej akcii sa predstavili hostia, Janus drží čistý štít.

- V druhej tretine to však už nebude, Slovan vďaka zlepšenému výkonu strelil mimoriadne dôležité dva góly a priblížil sa k víťazstvu. Strely 25:13.

40. min: Obecenstvo si pýta "ešte jeden".

38. min: Tak sme to privolali. Blesková akcia Vondrku, nahodil puk pred bránku a jeden z obrancov Čechova si puk nešťastne vrazil do vlastnej bránky - 2:0!

38. min: Slovan jednoznačne zvýšil aktivitu a snaží sa streliť upokojujúci gól.

37. min: Ölvecký sa snažil uvoľniť a vystreliť, ale puk nešťastne zasiahol Golovkova do tváre. Chvíľku sa nebude hrať, keďže ľad sa musí vyčistiť od krvavej stopy.

36. min: Slovan sa ubránil, okamžitý brejk a strelu Bartoviča vyrazil pravým betónom Denisov.

34. min: Ruskí hráči dohrávajú súboje aj po odpískaní, možno uvidíme aj "starý-známy" Čechov.

33. min: Teraz sa bude pre zmenu brániť Slovan, Juraj Mikúš dostal 2 minúty za hákovanie. Na ľade sa začína trochu iskriť.

33. min: Tak sme sa dočkali. Obliehanie pokračovalo, Mojžíš sa ocitol osamotený na modrej čiare, skontroloval postavenie brankára a vystrelil. Jeho pokus jemne tečoval do siete Kytnár - 1:0!

32. min: Slovan cíti šancu, usadil sa v pásme. Strela Svatoša skončila na bránkarovi. Tabaček od modrej tesne minul.

32. min: Po vhadzovaní v obrannom pásme hostí sa ocitol v šanci Tomáš Mikúš, Denisov na trikrát skryl puk vo výstroji. Následne sa strhla ešte šarvátka, z ktorej vyšiel najhoršie Golovkov  - odsedí si 2 minúty za hrubosť.

31. min: Viťaz sa ubranil, Slovanu presilové hry vôbec nefungujú. Z veľkého uhla sa snažil prekvapiť Kytnár, Denisov bol proti.

31. min: Smola Vondrku, pri pokuse z ideálnej parkety zlomil hokejku.

30. min: Fanúšikovia vycítili, že hráči potrebujú ich pomoc a arénou sa ozýva hlučné skandovanie.

29. min: Tesne pred návratom oboch vylúčených na ľad fauloval Timkin a Slovan bude hrať presilovku.

28. min: Miklík v perfektnej pozícii v pravom kruhu, mal množstvo času, zamieril a triafa hornú žrď.

27. min: Mikúš inkasoval zásah hokejkou, rozhodca nekompromisne posiela Čisťakova na trestnú lavicu. Paradoxne si na trestnú lavicu sadá aj faulovaný Juraj. Veľmi diskutabilné rozhodnutie, ktoré sa samozrejme v aréne nestretáva so súhlasom.

27. min: Svatoš si chcel zaspomínať na kanonierske časy, trafil však pozorného Denisova, ktorý skryl puk.

27. min: Hroziť začínajú aj hostia z Čechova, miestami sa z hľadiska ozýva piskot.

26. min: Tomáš Mikúš unikol po pravom krídle, jeho strela ale bola veľmi nepresná a skončila až na ochrannej sieti.

25. min: Kytnár s Kukumbergom chceli tieto slová vyvrátiť a dostávali sa do zaujímavej šance, avšak prvý menovaný trafil iba bočnú sieť.

24. min: Keď sa nedarí útočníkom, skúšajú to obrancovia. Strelu Mojžíša kryje v pohode Denisov.

23. min: Až po takmer troch minútach prvá strela, švihom to skúšal od modrej Švarný.

22. min: Súboj defenzív pokračuje aj od úvodných sekúnd druhej tretine. Tímy vyčkávajú na červenej čiare a snažia sa najmä prekaziť snahu súpera.

- Koniec prvej dvadsaťminútovky, gól sme nevideli. Strely 13:6.

20. min: Tichomirov nahodil puk na Janusa, jeho pokus sa ešte obtrel o obrancu a mieril iba tesne vedľa pravej žrde.

19. min: Juraj Mikúš sa perfektne uvoľnil za bránkou, bekhendom chcel prekvapiť brankára, ten aj so šťastím vyráža.

17. min: V doterajšom priebehu je to úplne vyrovnaný duel, možno o niečo väčšia aktivita na domácich hokejkách.

16. min: Eltiný útok Slovana predviedol svoju silu, po obstreľovaní bol Denisov poriadne zamestnaný.

14. min: Reklamná prestávka tentokrát vyplnená pozdravom pre zranené trio Štajnoch, Lipiansky a Šatan.

14. min: Do zaujímavej situácie sa od modrej čiary prekľučkoval Tomáš Mikúš, Denisov si na dvakrát s jeho šancou poradil.

13. min: Čechov hral v presile o niečo lepšie ako Slovan predtým, ale dôrazná obrana nedovolila súvislejší tlak.

11. min: Presilovku si tentokrát zahrajú hostia, Kytnár poslušne odišiel na trestnú lavicu za hrubosť.

10. min: To bola však jediná šanca "belasých" v početnej výhode, inak sa Čechov s prehľadom ubránil.

8. min: Svatoš si po peknej kombinácii mohol otvoriť účet, iba tesne minul.

8. min: V reklamnej prestávke pozdrav od fanúšikov pre Ľubomíra Višňovského, ktorý sedí v jednej z lóží.

8. min: Slovan si zahrá presilovú hru, Belousov zasiahol Ďatelinku hokejkou do tváre.

6. min: Perfektnú prácu na ľade odviedol štvrtý útok, najprv Daňo a po ňom aj Tomáš Mikúš poriadne zamestnali obranu Viťazu.

5. min: Kuľomin dostal až veľmi veľa priestoru pred Janusom, nikto ho nebránil. Ale gólman puk do siete nepustil.

4. min: Miklík si pripísal úvodnú strelu domáceho tímu, Denisov s probémom, ale poslal puk do bezpečia.

3. min: Prvá veľká šanca hostí, Černov a Dvurečenskij sa po zlom striedaní ocitli osamotení pred Janusom, ale vôbec si nerozumeli pri prihrávke.

2. min: Strelu na bránku sme ešte nevideli, ale zatiaľ sledujeme rýchly hokej, aj keď s nepresnosťami.

1. min: Úvodné vhadzovanie vyhrali hostia, od prvých sekúnd idú dôrazne za každým pukom.

- Ešte hymny Ruska a Slovenska, pozdravy kapitánov s rozhodcami a začíname.

- Všetko je pripravené, čakáme na hlavných aktérov mimoriadne dôležitého zápasu, ktorým sa Slovan môže ešte viac priblížiť play off.

- V kabíne Slovana vládne produktivite Michel Miklík s 22 bodmi za 9 gólov a 13 asistencií. Tréner Rostislav Čada bude mať k dispozícii novú posilu, v druhom útoku sa predstaví center Juraj Mikúš.

- Najproduktívnejším hráčom ruského tímu bol Alexander Koroljuk (29 bodov, 15+14), ktorý však už prestúpil do Magnitogorska. Na čele klubového hodnotenia tak figuruje Jevgenij Timkin (24 bodov).

- Viťaz Čechov je po 48 stretnutiach na 12. mieste tabuľky Západnej konferencie a už stratil šancu na postup do play off. Nazbieral 55 bodov so skóre 114:137. Slovan je naopak na prahu postupu do vyraďovacej fázy. Odohral 47 zápasov, v ktorých získal 71 bodov (108:113) a nachádza sa na 6. mieste. Pred deviatym HC Lev Praha má náskok 5 bodov a dnešný duel k dobru.