Armgren vyhral aj druhú individuálnu disciplínu v Osrblí, Hasilla 15.

Ted ArmgrenTed Armgren Zdroj: SITA

OSRBLIE - Švéd Ted Armgren po druhý raz zvíťazil v rámci 7. kola, ktoré bolo zároveň finále IBU Cup-u, v biatlonovom areáli v Osrblí. V sobotňajších rýchlostných pretekoch na 10 km bez streleckého zaváhania a trestného kola zopakoval výkon zo štvrtkových vytrvalostných pretekov na 20 km a v cieli dosiahol výkon 24:57,2 min.

V šprintérskom súboji skončil na 2. mieste s odstupom iba 0,4 sekundy Alexej Slepov z Ruska, keď o prvenstvo ho pripravilo jedno zaváhanie na strelnici. Tretí skončil Daniel Böhm z Nemecka.

Najlepší zo šestice slovenských reprezentantov bol znova Tomáš Hasilla, ktorému patrila 15. priečka s odstupom 39,2 s za víťazom a do bodovanej štyridsiatky sa umiestnil aj Dušan Šimočko, ktorý však musel absolvovať dva trestné okruhy (Hasilla minul terč len raz).

Ďalší slovenskí biatlonisti už zaostali. Michala Šímu klasifikovali v celkovom poradí na 51. mieste, Petra Kazára na 55. priečke, Henrich Lonský obsadil 58. pozíciu a Ľubomír Lapin bol osemdesiaty prvý.

Záverečnými individuálnymi pretekmi mužov v Osrblí sa uzavrel seriál druhého najprestížnejšieho podujatia v biatlone IBU Cup v sezóne 2012/2013, keď medzi mužmi celkové prvenstvo získal Rus Viktor Vasiliev.

Rýchlostné preteky mužov na 10 km: 1. Ted Armgren (Švéd.) 24:57,2 min (0 trestných okruhov), 2. Alexej Slepov (Rus.) +0,4 s (1), 3. Daniel Böhm (Nem.) +6,4 (0) ,... , 15. Tomáš Hasilla +39,2 (1), 33. Dušan Šimočko +1:16,3 (2), 51. Michal Šíma +2:37,2 (2), 55. Peter Kazár +2:55,7 (2), 58. Henrich Lonský +3:09,7 (4), 81. Ľubomír Lapin (všetci SR) +5:44,4 (4)