Mertiňák s Čermákom neuspeli vo finále štvorhry v Sao Paule

Alexander Peya a Bruno SoaresAlexander Peya a Bruno Soares Zdroj: SITA

SAO PAULO - Slovenský tenista Michal Mertiňák nezískal štrnásty deblový titul na okruhu ATP. Spoločne s Čechom Františkom Čermákom prehrali vo finále na antukovom turnaji v brazílskom Sao Paule (dotácia 455.775 dolárov) ako nasadené trojky s turnajovými dvojkami rakúsko-brazílskym párom Alexander Peya, Bruno Soares za 102 minút 7:6 (5), 2:6 a 7:10.

O osude prvého setu finálového duelu rozhodol tajbrejk, v ktorom mal navrch slovensko-český tandem. Druhý set sa stal korisťou Peyu so Soaresom, ktorí dvakrát prelomili podanie súperov. V supertajbrejku Mertiňák s Čermákom odvrátili za stavu 2:9 päť mečbalov, no v koncovke napokon slávili úspech Peya so Soaresom.

Mertiňák s Čermákom si zo Sau Paula odnášajú 150 bodov do svetového deblového rebríčka. Šampióni získali 250 bodov a 25 000.

Mertiňák momentálne figuruje na 44. pozícii v počítačovom poradí.

Alexander Peya, Bruno Soares (2-Rak./Braz.) - František Čermák, Michal MERTIŇÁK (3-ČR/SR) 6:7 (5), 6:2, 10:7

• Zdroj: TASR, SITA