Nadal sa po ôsmich mesiacoch dočkal turnajového triumfu

Triumfujúci Rafael NadalTriumfujúci Rafael Nadal Zdroj: SITA

SAO PAULO - Španielsky tenista Rafael Nadal (26) získal prvý titul vo dvojhre od svojho triumfu na grandslamovom turnaji Roland Garros 2012. Ľavoruký Malorčan zvíťazil vo finále na turnaji ATP World Tour 250 Brasil Open v brazílskom Sao Paule (dotácia 455 775 USD, antuka v hale) nad Argentínačnom Davidom Nalbandianom za 79 minút 6:2, 6:3.

Držiteľ jedenástich trofejí z Majors načal svoju šiestu desiatku singlových primátov, titul v Sao Paule bol pre neho už 51. v kariére. Na antuke v Sao Paule už Nadal vyhral v roku 2005.

"Tu vtedy začali moje skvelé roky. Dúfam, že to teraz znamená nový začiatok," povedal Nadal.

Priznal ale, že mu na turnaji opäť komplikovali život problémy s kolenami. "Až človek raz ukončí kariéru, zostanú mu tie tituly. A niektoré si cením kvôli určitým momentom špeciálne. Tento k nim patrí, pretože som tu musel bojovať s veľkými ťažkosťami s kolenami," dodal.

Nadal štartoval v Brazílii aj vo štvorhre, a to práve po boku Nalbandiana, ale pred štvrťfinále sa odhlásil z deblovej súťaže, aby si šetril háklivé ľavé koleno. Práve zranenie kolena vyradilo niekdajšiu svetovú jednotku zo súťažného diania až na osem mesiacov.

Rafael Nadal (Šp.-1) - David Nalbandian (Arg.) 6:2, 6:3

• Zdroj: SITA, ČTK, youtube