Hantuchovej nestačil dobrý úvod, Azarenková ju hladko zdolala za 94 minút

Daniela HantuchováDaniela Hantuchová Zdroj: SITA

INDIAN WELLS - Obhajkyňa titulu na turnaji WTA v Indian Wells Viktoria Azarenková sa rýchlo spamätala z nevydareného úvodu a vyprevadila slovenskú tenistku Danielu Hantuchovú z kurtu v 2. kole po 93 minútach po výhre 6:4, 6:1. Hantuchová, ktorá podujatie v Kalifornii vyhrala v rokoch 2002 a 2007, viedla v prvom sete už 4:1, ale potom už na dvorci dominovala Bieloruska.

Azarenková natiahla tohtoročnú víťaznú šnúru, v rámci ktorej vyhrala turnaje v Melbourne a Dauhe.

"Musím oceniť Danielin výkon. Začala skutočne dobre. Mne trocha trvalo, kým som sa dostala do zápasu. Bol to môj prvý súboj na turnaji. Vedela som, že musím začať hrať lepšie, ak chcem vyhrať zápas. Snažila som sa jej čo najviac znepríjemniť hru," povedala po zápase Azarenková, ktorú v 3. kole čaká Belgičanka Kirsten Flipkensová.

Hantuchová si z Indian Wells odnáša 50 bodov do rebríčka WTA a prémiu vo výške 16 000 dolárov. S Azarenkovou má vyrovnanú bilanciu 2:2.

Viktoria Azarenková (Biel.-1) - Daniela Hantuchová (SR) 6:4, 6:1

Viac o téme: Rybáriková WTA Tenis Magdaléna Postup