Školiak s Pálffym zavelili k famóznemu obratu, Skalica vedie nad Piešťanmi 3:2

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

PIEŠŤANY - Domáci začali piate stretnutie štvrťfinále play off zostra. V 5. minúte sa Peško zbavil dvoch brániacich hráčov a strelou do protipohybu brankára Lipovského dokázal otvoriť skóre. Už o minútu neskôr Stupka našiel spoza brány prihrávkou Mertela, ktorý strelil druhý gól domácich.

Skalica však v 7. minúte dokázala znížiť, potom, čo Jankovič nahodeným pukom trafil do korčule domáceho obrancu Hrušku a od neho sa puk dostal za brankára Tomeka. V 8. minúte sa do úniku dostal domáci Chylo a nadvakrát prekonal Lipovského. Toho nahradil Trenčan a čisté konto si udržal len necelých 5-6 minút. Štvrtý gól Piešťan pridal Stupka, ktorý dorážal Mertelovu strelu do žrde a piatykrát mohol rozveseliť piešťanských divákov Henrich Ručkay, ale jeho strela do protipohybu Trenčana v bráne neskončila. Na konci tretiny však domáci zabudli na Pálffyho, ktorý prihrávkou pred bránu našiel voľného Školiaka a ten znížil na 4:2.

V druhej tretine mohol vedenie domácich navýšiť Jakub Ručkay, ktorý sa zbavil brániaceho hráča, ale Trenčan bol pozorný. Prekonať ho nedokázal ani Melichárek, ani Samir Saliji. Na druhej strane malo veľkú šancu duo Pálffy-Školiak, brankár Tomek ich však dobrými zákrokmi dokázal vychytať. V samom závere druhého dejstva mohol zvýšiť Saliji, ale jeho dobrá strela skončila iba v lapačke Trenčana.

Na začiatku tretej časti vrátil Skalicu do hry Jakub Ručkay, ktorý svojou zlou rozohrávkou ponúkol šancu Stielerovi, ten ju bez problémov využil. Domáci však naďalej išli za víťazstvom. V 47. minúte Henrich Ručkay z dobrej pozície pálil len do pripraveného Trenčana. V 52. minúte ten istý hráč spálil aj druhú tutovku. O necelú minútu po ňom Saliji prihrával pred odkrytú bránu Nemcovi. Ten však trafil len presúvajúceho sa gólmana hostí. V poslednej päťminútovke domáci svojou nedisciplinovanosťou ponúkli Skalici šancu na vyrovnanie, keď sa nechal vylúčiť Peško. Hostia v tejto presilovke odvolali brankára, Pálffy našiel pred bránou voľného Laža, ktorému sa podarilo vyrovnať. Duel tak smeroval do predĺženia, lenže necelú polminútu pred koncom domáci hrali v šiestich a ďalšiu ponúknutú presilovku jedenásť sekúnd pred koncom využil Školiak a rozhodol o dôležitom víťazstve Skalice.

ŠHK 37 Piešťany - HK 36 Skalica 4:5 (4:2, 0:0, 0:3) - stav série 2:3
Góly: 5. Peško (J. Ručkay, H. Ručkay), 6. Mertel (Stupka, Chylo), 8. Chylo (Mertel, Drgoň), 15. Stupka (Mertel) - 7. Jankovič, 19. Školiak (Pálffy, Kozák), 42. Stieler (Lažo), 58. Lažo (Pálffy, Školiak), 60. Školiak (Vyrúbalík). Rozhodovali: J. Konc, Lauff - Rovenský, Snášel, vylúčení: 5:4, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, striedanie: 8. min Trenčan za Lipovského (Skalica), 3060 divákov

Milan Klement (tréner Piešťan): "Ťažko sa mi hodnotí toto stretnutie. Za stavu 4:1 sme v závere prvej tretiny neustrážili súpera a ten znížil. Prostrednú tretinu sme ustáli. V úvode tretej časti sme súperovi ´namazali´ na tretí gól. Keby bol dlhšie dvojgólový rozdiel, asi by sme zápas uhrali. Zbytočnými chybami a možno aj psychikou sme napokon duel stratili. Ideme ešte na jeden súboj do Skalice, určite tam nepôjdeme odohrať iba rekreačný zápas. Urobíme všetko preto, aby sme sériu vrátili do Piešťan."

Martin Pešout (tréner Skalice): "Zápas sa musel divákom páčiť, ale obaja tréneri boli asi na mŕtvicu. My zo začiatku zápasu a domáci z jeho konca. Prvú tretinu sme na ľade neexistovali. V druhej časti bola hra vyrovnaná, v tretej tretine sme dokázali domácim zápas ukradnúť. Dohrávali sme v obrovskej eufórii, ktorú som ešte nezažil za môjho pôsobenia v Skalici. Som hrdý na hráčov, že duel za stavu 1:4 nezabalili a nešetrili sily na ďalšie stretnutie."

Viac o téme: Hokej Skalica
  • Zdroj: SITA, TASR, huste.tv