Budaj pomohol Montrealu otočiť zápas v Bostone, Handzuš opäť iba na tribúne

Andrei Markov, Jordan Caron a brankár Carey PriceAndrei Markov, Jordan Caron a brankár Carey Price Zdroj: SITA

BOSTON - Slovenský hokejový brankár Peter Budaj dopomohol v zápase NHL k víťazstvu Montrealu 6:5 po samostatných nájazdoch na ľade Bostonu. Banskobystrický rodák sa na ľad dostal po druhej prestávke, keď nahradil Careyho Pricea.

Montreal vyhrával v Bostone 2:0, potom prehrával 2:4 a o výsledku museli rozhodnúť samostatné nájazdy, keďže Andrej Markov 9 sekúnd pred koncom tretej tretiny vyrovnal na 5:5. Bod navyše pre Canadiens, ktorí vedú Severovýchodnú divíziu o bod práve pred Bruins, zabezpečil v rozstrele Brendan Gallagher. Kapitán Bostonu Zdeno Chára odohral takmer 30 minút, do štatistík si pripísal dva plusové body, štyri strely a štyri trestné minúty. Budaj zlikvidoval pokusy všetkých šiestich exekútorov Bruins.

"Vždy je zábavné, keď hráte podobné zápasy. Mali sme dobrý vstup, ale v závere prvej časti hry a v druhej tretine mal navrch súper. Museli sme niečo zmeniť a išiel som do brány napriek tomu, že aj Price chytil niekoľko gólov. Pomohlo to a napokon sme dosiahli vydreté víťazstvo," povedal pre nhl.com Budaj a dodal: "Cítil som sa v bránke skvele, najmä keď sme vyrovnali na 5:5. Po takom obrate túži každý hráč, práve pre takéto stretnutia hráme hokej. V tréningoch na sebe tvrdo pracujem, preto som rád, že som mohol pomôcť svojmu mužstvu."

Boston - Montreal 5:6 po sam. nájazdoch (0:1, 4:1, 1:3 - 0:0, 0:1)
Góly: 24. D. Hamilton (Seguin, P. Bergeron), 28. Marchand (P. Bergeron, Seguin), 38. P. Bergeron (Peverley, Krug), 38. Horton (Krejčí), 52. Seguin (Marchand, P. Bergeron) - 5. Ryder (Plekanec, B. Gionta), 23. Subban (Galchenyuk, Eller), 44. Ryder (Plekanec, B. Gionta), 53. Gallagher (Pacioretty, Desharnais), 60. Markov (Plekanec, Subban), rozhodujúci sam. nájazd Gallagher
Peter Budaj (Montreal) chytal od 41. min, mal 14 úspešných zákrokov.

Calgary zdolalo Colorado 4:3, v jeho kádri už absentoval dlhoročný kapitán Jarome Iginla, ktorého vymenili do Pittsburghu. Neúčasť ofenzívneho lídra nezabránila Flames predĺžiť domácu víťaznú sériu už na osem zápasov, vonku však nevyhrali už desaťkrát v rade.

"Bolo zvláštne, že v kabíne chýbal Jarome. Len nám oznámili, že nebude hrať. Netušili sme, čo sa bude diať. V úvode to bolo trochu náročnejšie, ale myslím si, že sme odviedli dobrú prácu," povedal doterajší asistent kapitána Flames Mark Giordano.

Calgary - Colorado 4:3 (2:0, 2:2, 0:1)
Góly: 9. Hudler (Červenka, Bäcklund), 13. Begin (Jackman, Sarich), 25. Cammalleri (Comeau), 33. Cammalleri (Wideman, Tanguay) - 25. McGinn (Parenteau, Barrie), 30. Landeskog (Zanon, O´Reilly), 53. O´Reilly (Hejduk, Parenteau)

San Jose si aj druhýkrát v krátkom čase poradilo s Anaheimom, tentoraz 4:0. Brankár Antti Niemi vychytal druhý shutout v sezóne. Ducks prehrali už štvrtý duel za sebou, táto séria nasledovala po dvanásťzápasovej víťaznej. V zostave Sharks chýbal Michal Handzuš, ktorý duel sledoval z tribúny. Banskobystričan hral naposledy 18. marca, odvtedy pauzoval už v štyroch súbojoch. Sharks položili základ víťazstva v prvých desiatich minútach, v ktorých strelili tri góly. San Jose vyhralo dva zápasy v rade po takmer dvoch mesiacoch.

"Sme motivovaní, každý zápas je pre nás dôležitý. Vieme, že len víťazstvá nás posunú do play-off. V úvode sme mali dostatok síl a dokázali sme premeniť príležitosti," povedal kapitán Sharks Joe Thornton.

San Jose - Anaheim 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)
Góly: 1. Pavelski (Galiardi, Clowe), 5. Marleau (Couture, Wingels), 10. B. Burns (Wingels, Havlát), 47. Wingels (Couture, Boyle)

O výhre Minnesoty nad Phoenixom rozhodol v predĺžení Mikko Koivu. Pre Coyotes je to už siedma prehra v sérii. Rovnako dlhú šnúru, ale víťaznú, ťahajú Wild. Koivu dosiahol tretí víťazný gól v predĺžení v kariére.

"Úplne jednoduchý príbeh. Mali sme pár individualít, ktoré povedali, že tento duel neprehráme," povedal tréner Wild Mike Yeo. Jeho zverenci dokázali v poslednej minúte riadnej hracej doby vyrovnať na 3:3 a v nadstavenom čase rozhodnúť.

Minnesota - Phoenix 4:3 po predĺžení (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)
Góly: 16. T. Mitchell (Rupp, C. Stoner), 26. Cullen, 60. R. Suter (Spurgeon, M. Koivu), 63. M. Koivu (Parise, Brodin) - 32. Klinkhammer (B. Gordon, Moss), 35. B. Gordon (Yandle, Moss), 42. Stone (Doan, Klinkhammer)

Viac o téme: NHL Zápasy Súhrn