Chicago šokovalo Detroit, kuriózny úvod zaklincoval ukážkový vlastný gól Kindla

Jeremy Morin otvoril skóreJeremy Morin otvoril skóre Zdroj: SITA

CHICAGO - Jeden z najhorších štartov v klubovej histórii prežili hokejisti Detroitu Red Wings v domácom súboji proti Chicagu Blackhwaks. V piatej minúte svietilo na ukazovateli skóre 0:3 a šokovaní diváci v Joe Louis Arene neverli vlastným očiam.

Už po 153 sekundách otvoril skóre mladík Jeremy Morin (21), pre ktorého to bol prvý gól v sezóne a celkovo tretí v súťaži. O necelú minútu prekonal Jimmyho Howarda ďalší netradičný strelec, keď sa presadil Brandon Saad (20).

"Dielo skazy" však dokonal po ďalších 51 sekundách český obranca Detroitu Jakub Kindl, ktorý perfektným blafákom zaskočil vlastného gólmana. Keďže vlastné góly v hokeji neplatia, presný zásah pripísali Davovi Bollandovi.

Chicago, stále bez zraneného Mariána Hossu, napokon triumfovalo 7:1. Saad a Bolland sa presadili aj druhýkrát a pridali sa ešte Toews a Leddy. Čestný úspech domácich zaznamenal až 33 sekúnd pred koncom Emmerton.

• Zdroj: športky, TASR, ts, nhl.com