Leverkusen zmenil dejiny Bundesligy, ďalšia šokujúca facka pre Bayern a Berov tím v baráži

Tím Leverkusenu s majstrovskou trofejouTím Leverkusenu s majstrovskou trofejou Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

LEVERKUSEN - Bayer Leverkusen sa stal prvým tímom v histórii najvyššej nemeckej futbalovej súťaže, ktorý v celom ligovom ročníku ani raz neokúsil trpkosť prehry.

Už istý majster zdolal v sobotnom stretnutí záverečného 34. kola Bundesligy hosťujúci FC Augsburg 2:1 a rekordnú sériu bez prehry vo všetkých súťažiach natiahol na 51 zápasov. Baráž o udržanie sa v Bundeslige čaká slovenského reprezentanta Matúša Bera a jeho VfL Bochum, ktorý prehral na pôde Werderu Brémy 1:4 a klesol na 16. miesto v tabuľke.

Na majstra čakajú ešte dva zápasy

Do konca sezóny čakajú Leverkusen, ktorý už skôr získal svoj prvý titul v histórii, ešte dva zápasy - stredajšie finále Európskej ligy proti Atalante Bergamo a v sobotu finálový duel Pohára DFB proti 1. FC Kaiserslautern.

Proti Augsburgu šetril tréner Xabi Alonso viaceré opory, napriek tomu si jeho tím v prvom polčase vytvoril dvojgólový náskok a hoci po prestávke inkasoval, tesný náskok udržal a zvíťazil 2:1. Z 34 zápasov vyhrali "farmaceuti" v domácej súťaži až 28 a nazbierali spolu 90 bodov.

Veľký obrat Hoffenheimu proti Bayernu

Okrem Bayeru si miestenku v novom ročníku Ligy majstrov zaistili VfB Stuttgart, Bayern Mníchov, RB Lipsko a Borussia Dortmund. V nasledujúcej edícii skupinovej fázy Európskej ligy bude účinkovať Eintracht Frankfurt.

Do predkola Európskej konferenčnej ligy sa dostal siedmy TSG 1899 Hoffenheim, ktorý doma pokoril Bayernom Mníchov 4:2 aj vďaka čistému hetriku chorvátskeho útočníka Andreja Kramariča v druhom polčase. Bayern po prehre prepustil druhé miesto v tabuľke Stuttgartu, ktorý zdolal Borussiu Mönchengladbach 4:0.

Union sa zachránil gólov v nadstavenom čase

Do druhej Bundesligy zostúpili posledný tím tabuľky Darmstadt a spolu s ním aj 1. FC Kolín. Baráž o udržanie sa v najvyššej súťaži proti tretiemu tímu druhej bundesligy Fortune Düsseldorf čaká Bochum. Berov tím mal na konte rovnaký počet 33 bodov ako Union Berlín, ale horšie celkové skóre. Tím z hlavného mesta sa zachránil vďaka gólu v nadstavenom čase domáceho duelu s Feiburgom (2:1).