Futbalová osemnástka na Slovakia Cupe zdolala jediným gólom Belgicko

Slovenská reprezentácia do 18 rokovSlovenská reprezentácia do 18 rokov Zdroj: futbalsfz.sk

NOVÉ MESTO NAD VÁHOM - Slovenská futbalová reprezentácia do 18 rokov vyhrala vo svojom druhom zápase na medzinárodnom turnaji Slovakia Cup 2013 nad Belgickom 1:0 gólovou hlavičkou striedajúceho Bartošeka zo 72. minúty.

Zverenci trénera Milana Malatinského remizovali s Nórskom 1:1, v piatok 12. 4. ich o 11.00 h v Trenčíne ešte čaká súboj s rovesníkmi z Ruska. V druhom zápase dňa zvíťazili mladí Rusi nad nórskou osemnástkou v Myjave 3:2.

Lepšie začali mladí Belgičania a už v 8. minúte Marquet nastrelil brvno Koníčkovej bránky. Po polhodine hry Jakúbek z hranice 16-ky vystrelil nad a na druhej strane strelu aktívneho Marqueta zblokovala obrana. V 56. minúte Jakúbekov pokus belgický brankár neudržal, ale loptu do bránky nikto nedorazil. Rozhodnutie padlo v 72. minúte, keď striedajúci Bartošek hlavou zužitkoval ideálny center Lupča.

Slovensko "18" - Belgicko "18" 1:0 (0:0)
Gól: 72. Bartošek

Slovensko: Koníček - Kastelovič (41. Kotula), Králik, Valjent, Lacko - Szőke, Jakúbek - Lupčo, Chrien (50. Ventúra), Fajčík (58. Záhumenský) - Kosorín (58. Bartošek)

Rusko "18" - Nórsko "18" 3:2