Bayern v bavorskom derby nedal šancu Norimbergu, Dortmund deklasoval Fürth

Mario Gómez (vľavo) so spoluhráčmi oslavuje svoj gól do siete NorimberguMario Gómez (vľavo) so spoluhráčmi oslavuje svoj gól do siete Norimbergu Zdroj: SITA

BERLÍN - Futbalisti Borussie Dortmund deklasovali v 29. kole nemeckej Bundesligy Greuther Fürth 6:1. Aktívni hostia rozhodli o svojom víťazstve už v prvom polčase, keď zaznamenali päť gólov. Domácim sa podarilo prekonať dortmundského gólmana Romana Weidenfellera iba raz - v 71. minúte zásluhou stredopoliara Edgara Priba. Fürth sa v tejto sezóne trápi, už deväť kôl nepocítil chuť víťazstva a s 15 bodmi okupuje poslednú zostupovú priečku.

Čerstvý nemecký majster Bayern Mníchov nedal šancu Norimbergu, keď v Allianz Aréne triumfoval jednoznačne 4:0. Bavori, ktorí si zabezpečili 23. titul, si tak naďalej upevňujú pozíciu na čele tabuľky.

Zachraňujúci sa Hoffenheim si podelil body s Wolfsburgom po remíze 2:2. VfL tak zaznamenali už štvrtú remízu v rade.

Tesné víťazstvo Hamburgu na ihrisku Mainzu 2:1 zariadil dvojgólový kórejský útočník Heung-Min Son.

V záverečnom sobotňajšom súboji tretieho tímu so štvrtým remizoval Bayer Leverkusen so Schalke 2:2.

Bayern Mníchov - 1. FC Norimberg 4:0 (3:0)
Góly: 5. J. Boateng, 17. M. Gómez, 24. Rafinha, 56. Shaqiri
Róbert Mak (Norimberg) nefiguroval v zápise o stretnutí

Fortuna Düsseldorf - Werder Brémy 2:2 (1:1)
Góly: 2. a 48. Reisinger - 16. Junuzovič, 70. Latka (vlastný)

SpVgg Greuther Fürth - Borussia Dortmund 1:6 (0:5)
Góly: 71. Prib - 12. a 45. Götze, 15. a 33. Ilkay Gündogan, 29. Blaszczykowski, 81. R. Lewandowski

1. FSV Mainz 05 - Hamburger SV 1:2 (0:0)
Góly: 86. Parker - 61. a 81. Son Hung-min
Radoslav Zabavník (Mainz) nefiguroval v zápise o stretnutí

VfL Wolfsburg - 1899 Hoffenheim 2:2 (1:1)
Góly: 13. Arnold, 86. Naldo - 35. Salihovič (z pok. kopu), 63. Beck

Schalke 04 - Bayer Leverkusen 2:2 (0:1)
Góly: 71. Pukki, 87. Raffael (z 11 m) - 39. Rolfes, 58. Kiessling, ČK: 86. Toprak (Bayer), 61.619 divákov.