Hráčky Slávie EU získali 14. majstrovský titul: Doprastav premrhal vedenie 2:0

Volejbalistky Slávie EU získali 14. majstrovský titulVolejbalistky Slávie EU získali 14. majstrovský titul Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Volejbalistky Slávie EU Bratislava zvíťazili v športovej hale PKO nad Doprastavom Bratislava vo štvrtom finále play off extraligy 3:2, hoci už prehrávali 0:2. Celú sériu tak vyhrali 3:1 na zápasy a do klubovej vitríny získali už svoj 14. majstrovský titul, keď už skôr sa tešili aj zo zisku Slovenského pohára.

Lepší úvod mali domáce (2:0) no potom až do stavu 9:8 boli vo vedení slávistky. Na podanie Doprastavu prišla vtedy Pencová a z 8:9 tam vydržala až do stavu 13:9. Vysokoškoláčky začali mať problémy v útoku, v ktorom sa len veľmi ťažko presadzovali proti dobrej domácej obrane. Aj keď sa im ešte raz podarilo dotiahnuť na rozdiel bodu (14:13), rozbehnuté doprastaváčky nedokázali už zastaviť.

V podobnom duchu sa niesol aj druhý set, v ktorom do 5:4 viedla Slávia EU. V útoku však jej hráčky neustále narážali na dobré bloky súperiek, či už v strede siete, alebo pri kolíkoch, čo narúšalo ich pohodu a niekedy nezložili ani jasnú loptu. Domáce ich prevýšili vo všetkých činnostiach, tvrdý útok striedali s ulievakami, čo nechytili na sieti, vybrali v poli. "Zasekli" sa až pri 19:13, kedy slávistky stiahli na 19:17 a vo vyrovnanej koncovke za stavu 24:20 premenili vo vedenie 2:0 hneď prvý setbal.

V treťom sete od stavu 15:14 sa dostali na koňa hráčky EU, ktoré viedli v závere 23:18 a aj keď s problémami, doviedli ho zníženia na 1:2. Sláviu to nakoplo, v štvrtom set bola od začiatku stále vo vedení, v závere 18:13 a 21:17. Domáce v dramatickej koncovke vyrovnali na 23:23, ale tešila sa šťastnejšia Slávia. Rozhodoval tajbrejk, aj v ňom viedla len Slávia EU a po dokonalom obrate sa tak jej hráčky tešili z titulu.

Bezprostredne po stretnutí prezident Slovenskej volejbalovej federácie Ľubor Halanda dekoroval dva najlepšie tímy, hrfáčkam Doprsatavu odovzdal strieborné medaily, hráčkam Slávie EU zlaté a majstrovský pohár.

Marek Rojko, tréner Doprastavu: "Keby sme dnes vyhrali 3:0 bolo by  to trocha čudné vzhľadom na to, ako sa táto séria vyvíjala. Ale takúto sériu som si želal od začiatku sezóny, chcel som aby to bolo dôstojné finále, čo sa aj potvrdilo. Podľa mňa sériu ovplyvnil prvý zápas v Mladosti, ktorý sme mali výborne rozbehnutý. Lebo ak by sme ho vyhrali, asi by sa nikto nečudoval. Tento zápas bol však už pre hráčky ťažší, lebo cítili, že môžu ísť do piateho súboja. Pre mňa, ale aj niektoré hráčky to bol možno v Doprastave posledný zápas."

Martin Hančík, tréner Slávie EU: "V prvom rade veľmi ďakujem hráčkam, celému trénerskému kolektívu, môjmu otcovi prezidentovi, všetkým, ktorí sa na tomto titule podieľali. Hráčky dnes dokázali vstať z popola, museli sme doťahovať z 0:2, ale o to je to cennejšie. Veril som v silu kolektívu, že to môže prísť, len sme museli uhrať jeden set, mať trocha šťastia. To prišlo a potom začal byť nervóznejší súper, ktorý dovtedy skoro nerobil chyby na rozdiel od nás. V piatom sete som už veril, že to otočíme."

Doprastav Bratislava - Slávia EU Bratislava 2:3 (18, 20, -22, -23, -5)
125 minút, rozhodovali Bajči, Viktoríni-Lisá, 500 divákov
(konečný stav série: 1:3)

Doprastav: Crkoňová, Drobňáková, Koseková, Hunterová, Pencová, Stankovianska, libero Nikmonová (Jelínková, Abrhámová, Skalová)

Slávia: Kuciaková, Salanciová, Smataníková, Kóšová, Herelová, Golitková, libero Hinzellerová (Pištěláková, Snopková, Rákošová, Mitrengová)