San Antonio s druhou výhrou proti Lakers, 2:0 vedú aj Oklahoma a Indiana

Dwight Howard a Tim DuncanDwight Howard a Tim Duncan Zdroj: SITA

NEW YORK - Kevin Durant a Russell Westbrook zaznamenali po 29 bodov pri víťazstve Oklahomy nad Houstonom 105:102 v play-off NBA. Hráči Thunder vedú v sérii už 2:0, k čomu tímu z Oklahomy pomohol aj Serge Ibaka 12 bodmi, 11 doskokmi a šiestimi blokmi. Tretí duel je na programe v Houstone.

Houston vzdoroval viac ako v úvodnom súboji, v záverečnej štvrtine zlikvidoval 15-bodový náskok najvyššie nasadeného tímu Západnej konferencie a James Harden v 2:42 min pred koncom dokonca poslal hostí do vedenia 97:95. Trojkami zdvihli hodenú rukavicu Kevin Durant a Thabo Sefolosha a potom už Thunder dotiahli zápas do víťazného konca.

"Vytiahli na nás zónovú obranu, zastihli nás nepripravených. Hrali sme proti tomu pasívne, ale našťastie sme dokázali pridať na agresivite. V treťom zápase musíme na takéto situácie zareagovať lepšie," komentoval Durant.

Paul George nazbieral 27 bodov a 8 doskokov pri víťazstve Indiany nad Atlantou 113:98. Pacers sa dostali v sérii do vedenia 2:0 na zápasy. Najaktívnejším spomedzi hráčov Hawks bol Devin Harris so 17 bodmi.

"Som hrdý na svojich chlapcov, odohrali kompletný zápas. Ešte je niekoľko vecí, ktoré musíme zlepšiť. Veľmi nám nepomohlo, že sa zranil Lance Stephenson a David West mal problémy s faulami, ale lavička to zvládla," hľadal pozitíva tréner Pacers Frank Vogel.

Z tímu Los Angeles Lakers sa pri absencii Kobeho Bryanta nenašiel nik, kto by sa vyrovnal rozohrávačovi San Antonia Tonymu Parkerovi. Francúz nastrieľal Kalifornčanom 28 bodov, z nich 24 v druhom polčase a vyslúžil si obligátnu pochvalu od trénera Spurs Gregga Popovicha: "Tony Parker nám dodal množstvo energie. V prvom polčase hral tímovo a trochu ma znepokojil, pretože potrebujeme, aby bol agresívnejší. Chceme od neho body a ofenzívny predaj. V tretej štvrtine odviedol parádnu prácu."

Lakers prehrali 91:102 a navyše možno prišli o Steva Blaka, ktorý odstúpil päť minút pred koncom duelu s boľavým zadným stehenným svalom.

VÝCHODNÁ KONFERENCIA
Indiana - Atlanta 113:98 (25:19, 34:31, 29:26, 25:22) - stav série 2:0
Najvac bodov: P. George 27, George Hill 22, Hibbert a G. Green 15 - D. Harris 17, Josh Smith a Teague po 16

ZÁPADNÁ KONFERENCIA
Oklahoma City - Houston 105:102 (29:28, 28:27, 21:17, 27:30) - stav série 2:0
Najvac bodov: Durant a Westbrook po 29, Ibaka 12 (11 doskokov) - Harden 36 (11 doskokov), Parsons 17, Beverley 16 (12 doskokov)

San Antonio - Los Angeles Lakers 102:91 (28:23, 28:25, 22:20, 24:23) - stav série 2:0
Najvac bodov: T. Parker 28, Leonard a Duncan po 16 - D. Howard a S. Blake po 16, World Peace a P. Gasol po 13