Iuventa má majstrovský mečbal, Šaľa opäť nezvládla druhý polčas

Yuliia Snopová strieľa na bránu ŠaleYuliia Snopová strieľa na bránu Šale Zdroj: SITA

MICHALOVCE - Hádzanárky Iuventy Michalovce zužitkovali výhodu domáceho prostredia aj v druhom finálovom stretnutí národného play-off o majstra SR žien. Zverenky trénera Jána Packu po sobotňajšom víťazstve 33:20 (13:10) vyhrali v nedeľu nad hráčkami HK Slovan Duslo Šaľa 31:19 (16:13), keď opäť nedali súperkám šancu v druhom polčase.

Michalovčanky vďaka dvom úspešným víkendovým výsledkom v Chemkostav aréne vedú v sérii 2:0 na zápasy. Od obhajoby ich minuloročného triumfu, zisku tretieho titulu šampiónok za sebou a celkovo šiesteho v histórii ich delí už len jedna výhra. Prvú šancu premeniť majstrovský mečbal budú mať už najbližšiu sobotu (4. 5.), keď sa finálové boje presunú do Šale.

Iuventa Michalovce - HK Slovan Duslo Šaľa 31:19 (16:13) - stav série 2:0
Zostavy a góly:
Iuventa: Gubiková, Medveďová - Piskayová 3, Szöllösiová 10, Kovaličková, Rebičová 2, Hollá 1, M. Holešová, Horňáková 3, Tobiašová 5/4, Snopovová 3, Viňukovová, Tregubovová 4
Šaľa: Grandtnerová, Túrociová - Bíziková 2/1, Trochtová, Porubská 1, Krokavecová, Bérešová 1, Pócsíková, Demajová 3, Tulipánová 2, Veselková 5/3, S. Szarková 1/1, Súkenníková 4, Rácková
Pok. hody: 6/4 - 7/5, vylúčené: 3 - 3, rozhodovali: Mandák a Rudinský, 800 divákov

Úvodná desaťminútovka bola vyrovnaná, Iuventa svojmu súperovi prvýkrát ušla na tri góly na začiatku 11. min (7:4). Šalianky však rýchlo odpovedali a Veselková v 17. min z pokutového hodu vyrovnala na 8:8. Domáce potom od stavu 10:9 skórovali trikrát za sebou, ich štvorgólový náskok skresala pred prestávkou Bérešová, ktorá znížila na polčasových 13:16. Michalovčanky zlomili odpor hostiek takisto ako v prvom finálovom dueli v úvode druhého dejstva, stačilo im desať minút, aby svoje vedenie navýšili na 10 gólov (24:14). Domáce ani v zostávajúcom čase nepoľavili a naďalej zvyšovali svoj náskok, ktorý narástol až na trinásťgólový rozdiel. Konečný stav stanovila v záverečných sekundách hosťujúca Bíziková, keď z pokutového hodu skorigovala na 19:31.

Ján Packa (tréner Iuventy): "Na nedeľňajšie stretnutie sme sa dobre pripravili. Prvý polčas mal podobný priebeh ako v sobotu, družstvá sa dlho ťahali. V ďalšom priebehu sme však dokázali dostať Šaľu pod tlak a jednoznačne sme doviedli zápas do víťazného konca."

Tomáš Kuťka (tréner Šale): "Iuventa v oboch zápasoch splnila úlohu favorita, jej výkonnosť gradovala. V druhom polčase bol vidieť markantný rozdiel v kvalite skoro na všetkých postoch. Gubiková zatienila naše brankárky. Dúfal som, že uhráme lepšie výsledky, ale musíme vnímať a prijať realitu takú, aká je momentálne."