Hádzanári Prešova rozstrieľali Michalovce, Hlohovec deklasoval Modru

Martin Bumbera a Tomáš UrbanMartin Bumbera a Tomáš Urban Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Súhrn výsledkov stretnutí 33. kola slovenskej extraligy hádzanárov 2012/2013.

Tatran Prešov - HC winLand Michalovce 53:38 (29:14)
Najviac gólov: Antl 11, Pejovič 9, Krištopans a Hrstka po 7 - P. Hruščák 10, Sadovij 8, Kocák 7
Pok. hody: 2/2 - 4/4, vylúčení: 5 - 5, rozhodovali: Daňo a Sabol, 458 divákov
Hostia pricestovali len s jedenástimi hráčmi, čomu zodpovedal aj priebeh stretnutia. Od začiatku zápasu domáci udávali tempo a už po prvom polčase viedli o pätnásť gólov (29:14). V druhom dejstve dal tréner domáceho mužstva Lamač príležitosť všetkým hráčom z lavičky. V 55. min sa prešovskí fanúšikovia dočkali vytúženej päťdesiatky. Diváci odchádzali z prešovskej Tatran handball arény po víťazstve 53:38 spokojní.

HC Sporta Hlohovec - Slovan Modra 40:16 (18:9)
Najviac gólov: F. Zaťko 6/1, Holdoš a Dudáš po 5 - Tschur 6/2, Bača 3
Pok. hody: 2/2 - 3/2, vylúčení: 4 - 6, rozhodovali: Dvorský a Karlubík, 500 divákov
Modra viedla v 5. min 2:1, ako-tak vyrovnaný stav svietil na ukazovateli skóre po štvrťhodine hry, keď bolo 8:5 pre Sportu. Potom domáci Olejár "zavrel" bránku, Hlohovec zvýšil obrátky a už do prestávky (18:9) rozhodol. V druhom dejstve dostali príležitosť mladí hráči z lavičky, ktorí tiež bavili divákov peknými akciami a prispeli k rekordnému tohtosezónnemu triumfu vicemajstra

HK Topoľčany - 1. MHK Košice 39:22 (19:12)
Najviac gólov: Briatka 6, Klačanský a Halo po 5/1 - Fuňak 5, Müller 4, Ľoch, Hricišon a Hriňák po 3, Pecha 3/1
Pok. hody: 8/5 - 1/1, vylúčení: 4 - 3, rozhodovali: Baďura a Ondogrecula, 500 divákov
Stretnutie bolo jednoznačnou záležitosťou domácich, ktorí si v I. polčase aj zásluhou úspešných zákrokov brankára Meluša utvorili pohodlný 7-gólový náskok. Po zmene strán bola prevaha Topoľčian ešte výraznejšia a Košice odišli domov s vysokou prehrou 22:39.

HC Štart Nové Zámky - MŠK Považská Bystrica 29:30 (16:16)
Najviac gólov: Čačič 8/2, D. Pogány a Sivák po 7 - Zdráhala 14/6, Ďurajka 5, T. Vallo 3
Pok. hody: 3/2 - 6/6, vylúčení: 3 - 3, rozhodovali: Gábriš a Klinka, 150 divákov
Domáci začali dobre (2:0), hostia odpovedali trojgólovou šnúrou. V takomto vyrovnanom duchu sa niesol celý zápas, keď ani jedno družstvo si nevypracovalo výraznejší náskok. Považania boli v závere šťastnejší, keď o ich tesnom víťazstve 30:29 rozhodol 14 sekúnd pred koncom z krídla Ďurajka. Hostí potiahol k zisku dvoch dôležitých bodov v stredu neudržateľný Zdráhala, autor 14 gólov.

Viac o téme: Hádzaná Tomáš Michalovce Prešov Martin Bumbera Urban