Chára ako utrhnutý z reťaze: Toronto zlikvidoval štyrmi bodmi!

Zdeno CháraZdeno Chára Zdroj: SITA

NEW YORK - Kapitán hokejistov Bostonu Zdeno Chára explodoval vo štvrtom zápase 1. kola play off NHL na ľade Toronta štyrmi asistenciami a Bruins zdolali Maple Leafs 4:3 po predĺžení. V sérii vedie Boston už 3:1 a chýba mu len jedno víťazstvo na postup do semifinále Východnej konferencie.

Predĺženie rozhodol David Krejčí a šokoval tak Air Canada Centre, pretože domáci počas vzrušujúcej hry v prvej tretine predĺženia kontrolovali priebeh. Chára odkorčuľoval 33:03 min, najviac spomedzi všetkých hráčov.

"Rozhodoval som sa ešte, či neprihrám Zdenovi Chárovi, lebo má najlepšiu strelu z prvej v lige, ale v poslednej sekunde ho odstavili, tak som strieľal ja. V predĺžení nie je žiadna strela zlá, tá moja však nebola najlepšia, ale prešla do siete. Len sa snažím odovzdať pre tím maximum," povedal šťastný strelec.

Toronto Maple Leafs - Boston Bruins 3:4 po predĺžení (2:0, 1:3, 0:0 - 0:1) - stav série: 1:3
Góly: 3. Lupul (P. Kessel, Gardiner), 19. Franson (Mark Fraser, Lupul), 38. C. MacArthur (Frattin, Gardiner) - 21. P. Bergeron (CHÁRA, Jágr), 33. Krejčí (Marchand, CHÁRA), 37. Krejčí (Horton, CHÁRA), 74. Krejčí (Horton, CHÁRA)

Obhajca Stanleyho pohára Los Angeles Kings vyhral v St. Louis 3:2 po predĺžení, keď duel rozhodol ruský obranca Slava Vojnov v 68. minúte. Kings vedú v sérii už 3:2 a len jedna výhra ich delí od postupu. V bránke domácich dostal šancu Brian Elliott, na lavičke strávil súboj slovenský gólman Jaroslav Halák.

"Sme nezlomná partia. Každý hráč v našom tíme má za sebou nejaké skúsenosti a tie využívame v prospech tímu. Síce nepredvádzame dokonalé výkony, ale nehráme ani zle," poznamenal útočník Jeff Carter, ktorý zaznamenal oba presné zásahy Kings v riadnom hracom čase.

St. Louis Blues - Los Angeles Kings 2:3 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1) - stav série: 2:3
Góly: 27. Steen (B. Jackman), 60. Pietrangelo (Schwartz, Backes) - 21. J. Carter (Doughty), 41. J. Carter (Kopitar, M. Richards), 68. Vojnov (Kopitar, Justin Williams)

New York Rangers dokázal v Madison Square Garden zdolať Washington Capitals 4:3 a vyrovnal sériu na 2:2. V tretej tretine rozhodli presné strely Dana Girardiho a Dereka Stepana. Domáci prehajdákali vedenie o dva góly. Séria, v ktorej doteraz víťazili len domáce mužstvá, sa sťahuje do Washingtonu.

"Naše výkony sa postupne zlepšujú. Duel bol veľmi dôležitý pre oboch súperov," poznamenal kouč víťazného mužstva John Tortorella.

Ani v druhom súboji na ľade Rangers nebodoval Alexander Ovečkin a po súboji si sypal popol na hlavu. "Musím predvádzať lepšie výkony. Keď máme šancu hrať v útočnom pásme súpera, musíme to využiť. Nedarilo sa nám to," poznamenal ruský topkanonier, ktorý zaznamenal jeden strelecký pokus a do štatistík mu pribudol jeden mínusový bod.

New York Rangers - Washington Capitals 4:3 (1:0, 1:2, 2:1) - stav série: 2:2
Góly: 17. B. Richards (Hagelin, Taylor Pyatt), 31. Hagelin (D. Brassard, Clowe), 41. Girardi (D. Brassard), 47. Stepan (Hagelin, R. Callahan) - 34. Perreault (J. Ward, Chimera), 40. Brouwer (Mike Green), 48. Alzner (J. Ward, Perreault)

Zápas Detroit - Anaheim sa tiež rozhodoval v predĺžení, hneď na jeho začiatku udrel v drese hostí Nick Bonino a Ducks vyhrali 3:2. Rovnaký je aj stav v sérii, Anaheim delí už len jedna výhra od postupu.

"Potrebujeme hráčov, ktorí v minulosti síce nerozhodovali zápasy, ale teraz to dokážu. Čaká nás rozhodujúci krok, no nebude to jednoduché. Aj preto je play-off taká zábava," povedal po súboji kapitán Anaheimu Ryan Getzlaf, ktorý 32 sekúnd pred druhou sirénou vyrovnal na 2:2.

Anaheim Ducks - Detroit Red Wings 3:2 po predĺžení (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0) - stav série: 3:2
Góly: 18. K. Palmieri (Steckel), 40. Getzlaf (Beauchemin, Souray), 62. Bonino (Lovejoy) - 6. Franzén (Zetterberg, Brunner), 31. M. Samuelsson (Zetterberg, Daciuk)

Viac o téme: Chára Boston
  • Zdroj: TASR, SITA