Miami naložilo Chicagu aj s úrokmi, Golden State prelomilo smolu v San Antoniu

Chris Andersen, Ray Allen, Dwyane Wade a Norris ColeChris Andersen, Ray Allen, Dwyane Wade a Norris Cole Zdroj: SITA

NEW YORK - Basketbalisti obhajcu titulu Miami Heat triumfovali v druhom zápase semifinále play off Východnej konferencie NBA doma nad Chicagom suverénne 115:78 a vyrovnali stav série na 1:1.

Je to v klubovej histórii najväčšie víťazstvo Heat v play off s rozdielom 37 bodov, o dva viac ako doterajší rekordný triumf o 35 bodov nad Orlandom z apríla 1997. Bulls zasa doteraz neutrpeli v play-off takúto nakladačku.

Ray Allen v drese domácich odohral len 19 minút, no nastrieľal 21 bodov, hviezdny LeBron James pomohol k výhre 19 bodmi a 9 asistenciami. Škvrnou zápasu boli vylúčenia Joakim Noaha a Taja Gibsona z Chicaga v poslednej štvrtine a disciplinárka bude mať robotu. Štatisticky zaujímavým faktom je, že 3:42 minúty pred koncom prvého polčasu bol stav 42:38 pre Heat, no potom nasledovala neuveriteľná šnúra 62:20 pre domácich.

"Tento druhý duel sme síce zvládli, ale stále sme v peknej kaši. Skóre nie je rozhodujúce. Bulls majú, čo potrebovali, uchmatli si jeden zápas. V piatok na nás čaká súboj v jame levovej a musíme byť obozretní," nabáda tréner Erik Spoelstra, ktorého zverenci pálili so 60-percentnou úspešnosťou streľby.

Golden State dobylo palubovku San Antonia a po triumfe 100:91 vyrovnalo stav série na 1:1. Klay Thompson nastrieľal 34 bodov a Stephen Curry v drese víťazov pridal ďalších 22. Golden State môže tešiť aj fakt, že v Alamo City prelomili 30 zápasové prekliatie prehier. Warriors nevyhrali v San Antoniu od 14. februára 1997, až teraz.

"Prvý zápas nás posilnil, nepodľahli sme panike," komentoval tréner Mark Jackson.

VÝCHODNÁ KONFERENCIA
Miami - Chicago 115:78 (25:20, 30:21, 30:15, 30:22) - stav série: 1:1
Najviac bodov: R. Allen 21, L. James 19, Cole 18 - Belinelli 13, Noah 12, N. Robinson 11

ZÁPADNÁ KONFERENCIA
San Antonio - Golden State 91:100 (23:28, 20:34, 29:21, 19:17) - stav série: 1:1
Najviac bodov: Duncan 23, Parker 20, Ginóbili 12 - K. Thompson 34 (14 doskokov), S. Curry 22, H. Barnes 13