Hantuchovú zastavila v Madride Kanepiová, Slovenka uhrala iba 7 gemov

Daniela HantuchováDaniela Hantuchová Zdroj: SITA

MADRID - Slovenská držiteľka voľnej karty Daniela Hantuchová prehrala v stretnutí osemfinálového 3. kola na turnaji WTA Premier Mandatory Mutua Madrid Open v španielskom Madride (dotácia 4 033 254 USD, antuka vonku) s estónskou tenistkou Kaiou Kanepiovou v ich piatom vzájomnom súboji za 110 minút 3:6, 4:6.

Zverenka trénera Eduarda Nicolasa napriek prehre dosiahla v španielskej metropole svoj doposiaľ najlepší výsledok. V 2. kole po prvý raz v kariére zdolala svetovú osmičku Češku Petru Kvitovú, na úvod si poradila so semifinalistkou Australian Open Američankou Sloane Stephensovou.

Z Madridu si vďaka postupu medzi elitnú šestnástku odnáša prémiu 39 000 eur a 140 bodov do svetového rebríčka WTA.

Kanepiová v úvodnom sete duelu ťažila z kvalitného prvého podania a skvelého obojručného bekhendu. Za stavu 4:3 Estónka prelomila servis Slovenky a v ďalšom geme vďaka esu využila hneď prvý setbal. Na začiatku druhého dejstva sa Kanepiová po rýchlom brejku ujala vedenia 2:0. Hantuchová však nezložila zbrane a šnúrou troch gemov otočila na 3:2. Kanepiová následne požiadala o medical time out a nechala si ošetriť pravý stehenný sval. Po návrate na dvorec mala Hantuchová dva brejkbaly, nevyužila ich však a v ďalšom geme stratila servis. Slovenka si potom vyžiadala lekársku prestávku, no už sa jej nepodarilo vynútiť tretí set. Kanepiová premenila po víťaznom forhende za stavu 5:4 hneď prvý mečbal a skorigovala vzájomnú bilanciu s Hantuchovou na 2:3. Vo štvrťfinále ju čaká druhá nasadená Ruska Maria Šarapovová.

Kaia Kanepiová (Est.) - Daniela HANTUCHOVÁ (SR) 6:3, 6:4

• Zdroj: TASR, SITA