Senica vydrela domáce víťazstvo nad Trenčínom, z penalty skóroval Piroska

Petr Pavlík z FK Senica a William Alves de Oliveira z AS TrenčínPetr Pavlík z FK Senica a William Alves de Oliveira z AS Trenčín Zdroj: SITA

SENICA - Na Záhorí sa stretli dve mužstvá bojujúce o druhé miesto. Úvod patril Trenčanom, ktorí boli aktívnejší. V 8. min Kubíka v dobrej gólovej šanci vychytal Švenger. Ten istý hráč nebezpečne strieľal aj v 12. min, lopta išla tesne vedľa. Postupne sa hra vyrovnala a do príležitostí sa dostali aj Seničania.

V 17. min lopta po Kalabiškovej strele letela tesne nad. O desať minút s problémami zneškodnil brankár Volešák strelu domáceho kapitána Kóňu. O malú chvíľu na to, Mazáň sfauloval v pokutovom území Diviša a Piroska sa z pokutového kopu nemýlil - 1:0. Diviš bol aktívny aj v ďalších minútach. V 30. min lopta po jeho strele letela mimo trenčianskej bránky a o sedem minút neskôr jeho strelu z otočky zneškodnil brankár Volešák.

V druhom polčase sa Seničania zamerali na udržanie výsledku, čo sa im aj v konečnom dôsledku podarilo. Loptu mali prevažne v moci Trenčania, no nedostali sa do vážnejšej gólovej príležitosti. Najnebezpečnejšou bola hlavička striedajúceho Adiho v 57. min, lopta však letela tesne vedľa. Na druhej strane mohol zvýšiť na rozdiel dvoch gólov Kalabiška, ktorý si narazil loptu s Piroskom. Zakončoval do prázdnej bránky, no Lobotka jeho pokus na bránkovej čiare stihol odkopnúť do bezpečia. Dôležitý zápas o druhé miesto zvládli lepšie domáci.

FK Senica - AS Trenčín 1:0 (1:0)
Gól: 29. Piroska (z pok. kopu), ŽK: 34. T. Kóňa, 44. Brabec - 28. R. Mazáň, 63. F. Kubík, rozhodovali: Samotný - Slyško, Bednár, 2211 divákov

Senica: Švenger - Wijlaars, P. Pavlík, Brabec, Patrik Mráz - J. Križko, T. Kóňa - Kalabiška (90.+ Krajčík), Piroska (90.+ Jirásek), Štepanovský - Jaroslav Diviš (81. R. Blackburn)

Trenčín: Volešák (73. Bartalský) - Čögley (81. Mondek), Rodríguez da Silva, Kleščík, R. Mazáň - Holúbek, Lobotka - Mazan (46. Fanendo Adi), Štefánik, F. Kubík - William

Vladimír Koník, tréner Senice: "Hráči si uvedomovali, čo sa stalo minulý týždeň s Myjavou. Počas celého týždňa som na nich apeloval, že nestačí, keď sa počas celého týždňa pripravujú v tréningu, že nestačí, keď ich ja ako tréner motivujem. Musia sa v prvom rade pripraviť na zápas sami. Dnes ukázali, že to ide. V dnešnom zápase som mal motiváciu navyše, najmä kvôli prezidentovi klubu Viktorovi Blažekovi, ktorý je pre mňa človek s veľkým Č. Vedeli sme, že Trenčín je silný na lopte. Potvrdila sa však stará pravda, že dnes nevyhráva mužstvo, ktoré dlho drží loptu, ale ktoré vyhrá viac súbojov. Hrali sme dnes na výsledok a ten výsledok je pre nás priaznivý."

Adrián Guľa, tréner Trenčína: "Bol to pre nás prestížny duel. Hralo sa o druhé miesto. Mali sme výborné úvody. Či už začiatok prvého polčasu, keď sme sa dostali do dvoch dobrých gólových pozícií, aj úvod druhého dejstva bol v našej réžii. Vyrušila nás penaltová situácia, no dostali sme sa opäť do hry a svojim spôsobom sme súpera zavreli a mohli sme minimálne vyrovnať. Z môjho pohľadu je to preto strata bodov."