Slovan zvyšuje náskok, šláger s druhou Senicou rozhodol Grendel

Lester Peltier zo Slovana a Stef Wijlaars zo SeniceLester Peltier zo Slovana a Stef Wijlaars zo Senice Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Súboj lídra s druhým tímom tabuľky prilákal na Pasienky zhruba dve tisícky divákov. Tí od úvodu videli priemerný zápas, v ktorom mal miernu územnú prevahu domáci tím. V 6. minúte potiahol akciu Slovana Žofčák, prihral Soumahovi, ktorý vysunul Peltiera a jeho prízemnú strelu vyrazil pozorný Švenger na roh.

O desať minút neskôr Peltier obral o loptu Wijlaarsa, posunul ju na Milinkoviča, ktorý pripravil palebnú pozíciu Žofčákovi, no strela kapitána "belasých" spoza šestnástky mierila tesne vedľa ľavej žrde. Až po štvrťhodine sa Senica oklepala a postupne vyrovnala hru. V 21. minúte Piroska vyprášil Putnockého rukavice, Diviš sa už k následnej dorážke nedostal. Vzápätí pálil z diaľky nepresne Brabec. V 30. min sa po závare v senickej šestnástke dostal k odrazenej lopte Soumah a jeho jedovka preletela tesne ponad brvno bránky hostí. V závere polčasu Grendelovu zrazenú strelu bez problémov zneškodnil Švenger.

Druhé dejstvo odštartovala akcia Senice, pri ktorej Piroska vyslal do sľubnej šance Diviša, ten však napálil loptu iba do Putnockého. V 56. minúte hlavičkoval na druhej strane po rohu Peltier tesne nad. Slovan sa dočkal až o pár sekúnd neskôr, Kladrubský napriahol vari z 20 m a Švenger bol proti jeho strele k pravej žrdi bezmocný - 1:0. V 64. min brankára Senice vystrašila štandardka Milinkoviča, po ktorej s námahou vyrazil loptu na roh. Potom sa s gólmi doslova roztrhlo vrece. Fanúšikovia "belasých" sa druhýkrát radovali v 69. minúte, keď loptu za Švengera na dvakrát prepasíroval Peltier. Hostia odpovedali v 72. min, keď Putnocký vyrazil loptu po strele Pirosku z priameho kopu rovno na nohu striedajúceho Blackburna a ten nemal problém poslať ju zblízka do siete. V 73. min prišiel najkrajší moment stretnutia, po rohu si spracoval odrazenú loptu na prsiach Grendel a spoza šestnástky ju parádne napálil k ľavej žrdi - 3:1. Strelecké hody sa tým neskončili, v 81. min znížil na rozdiel jedného gólu svojím druhým presným zásahom Blackburn, keď hlavičkou zúžitkoval center Wijlaarsa. Slovan si už víťazstvo ustrážil a v tabuľke tak zvýšil náskok pred hlavným prenasledovateľom na deväť bodov.

ŠK Slovan Bratislava - FK Senica 3:2 (0:0)
Góly: 57. Kladrubský, 69. L. Peltier, 73. Grendel - 72. a 82. R. Blackburn, ŽK: 71. Putnocký, 75. Milinkovič, 80. Kopúnek - 20. Jaroslav Diviš, 41. Piroska, 51. Brabec, 61. Štepanovský, 83. T. Kóňa, rozhodovali: Chmura - E. Weiss, Chládek, 2099 divákov

Slovan: Putnocký - Bagayoko, Gorosito, Kolčák, Pauschek - Kladrubský (67. Kopúnek), Grendel - Milinkovič (86. Halenár), Seydouba Soumah, I. Žofčák - L. Peltier (78. M. Kuzma)

Senica: Švenger - Krajčík, P. Pavlík, Brabec (77. R. Pillár), Wijlaars - Jirásek, T. Kóňa - Štepanovský (85. Diarrassouba), Piroska, Jaroslav Diviš (66. R. Blackburn) - Kalabiška

Samuel Slovák (tréner Slovana): "Vstup do zápasu sme mali dobrý, vypracovali sme si niekoľko príležitostí. Potom sa však hra vyrovnala. Fúkal silný vietor, čo prispelo k tomu, že viazla kombinácia. Som rád, že sme v druhom polčase využili šance. Mali sme viac z hry, moji zverenci podali veľmi dobrý výkon. Vedeli sme, že Senica má svoju kvalitu. Teší ma, že sme jej dokázali dať tri góly. Tento súper nám v tabuľke najviac dýchal na chrbát, preto si víťazstvo veľmi ceníme."

Vladimír Koník (tréner Senice): "Netajím, že sme do Bratislavy pricestovali s úmyslom bodovať. Úvodných desať minút sme hrali profesorský futbal a Slovan si vypracoval niekoľko šancí. Potom sa hra vyrovnala, hrozili sme z rýchlych protiútokov. O osude stretnutia rozhodla nekoncentrovanosť našich hráčov najmä v druhom polčase, lebo góly, ktoré sme dostali, boli úplne zbytočné. Som rád, že mužstvo neprestalo bojovať ani za stavu 1:3 a ešte zápas zdramatizovalo. Škoda, že sme síce dali Slovanu dva góly, ale nevyťažili sme z toho nič."

• Zdroj: TASR, SITA