Infarktový záver v boji o Premier League: Katastrofa sa zmenila na eufóriu

Obrovská radosť hráčov Watfordu po góle na 3:1Obrovská radosť hráčov Watfordu po góle na 3:1 Zdroj: soccerbyives.net

LONDÝN - Futbalisti Watfordu po bláznivom závere zápasu vyhrali odvetu semifinále play off druhej anglickej ligy nad Leicesterom 3:1 a dokázali tak vymazať prehru 0:1 z úvodného zápasu, takže si 27. mája zahrajú vo Wembley o postup do najvyššej súťaže s Brightonom alebo Crystal Palace.

Po štvrťhodine hry otvoril skóre Čech Vydra a prerušil sériu 14 zápasov bez streleného gólu. Dal prvý gól od konca februára a celkovo 21. v sezóne. Už o štyri minúty však vyrovnal hlavou po rohu Nugent, takže Watford potreboval dať na postup ďalšie dva góly.

O ten prvý sa postaral v 66. minúte znova Vydra, postupový gól Deeneyho však o desať minút neskôr kvôli ofsajdu neplatil.

Infarktové rozuzlenie tak prišlo až v dlhom nadstavenom čase. Svoj postup mohol z penalty potvrdiť Leicester, lenže Knockaerta vychytal v 98. minúte brankár Almunia. Ten uspel aj pri dorážke, okamžite rozohral a rýchly protiútok zakončil nekompromisnou strelou Deeney. Trávnik okamžite zaplnili nadšení diváci, ale následne ho disciplinovane zase opustili a duel sa mohol dohrať.

Obrovské emócie prežíval domáci tréner Gianfranco Zola, ktorý sa pri euforickej oslave nešťastne pošmykol a skončil v obleku na trávniku.

"Prežili sme mimoriadne emocionálny deň. Rozhodla napokon túžba našich hráčov," uviedol Zola a dodal: "Penalta proti nám bola prísna a nezaslúžili sme si inkasovať. Mali sme veľké šťastie a v priebehu okamihu sa katastrofa zmenila na eufóriu. Nemohol som tomu uveriť."

Druhý finalista play off bude známy v pondelok 13. mája, Brighton sa bude snažiť doma zúročiť bezgólovú remízu z úvodného zápasu na ihrisku Crystal Palace.

• Zdroj: ČTK, ts, športky