Nemecko zakončilo šampionát 2013 výhrou po predĺžení nad Francúzskom

Teddy Da Costa, Christoph Ullmann a Antoine Roussel Teddy Da Costa, Christoph Ullmann a Antoine Roussel Zdroj: SITA

HELSINKI - Hokejisti Nemecka zakončili svoje účinkovanie na MS víťazstvom 3:2 po predĺžení nad Francúzskom. Hlavnou postavou duelu bol obranca Buffala Sabres Christian Ehrhoff, ktorý sa postaral o dva góly nemeckého tímu vrátane víťazného v druhej minúte predĺženia.

V tabuľke helsinskej skupiny tak obsadili Nemci s deviatimi bodmi konečnú piatu priečku. O poradí na 6. a 7. mieste rozhodoval až záverečný duel skupiny medzi Lotyšskom a domácim Fínskom.

Svoje zastúpenie v zápase malo aj Slovensko, jedným z dvojice hlavných rozhodcov bol Vladimír Baluška.

Zápas, ktorý mohol rozhodovať o postupujúcom do štvrťfinále, stratil po víťazstve Slovákov nad USA (4:1) akýkoľvek náboj. V úvode sa ešte tímy pokúšali o vtipné a nápadité kombinačné akcie, no s pribúdajúcim časom tempo hry upadalo a najmä druhá tretina priniesla dokonalú hokejovú nudu. Na úvodný gól Francúzov z 2. minúty z hokejky Desrosiersa odpovedal v prvej tretine rovnako v presilovke obranca Buffala Ehrhoff. V 35. minúte poslal reprezentantov z "krajiny galského kohúta" druhýkrát do vedenia A. Roussel, no Nemci dokázali na začiatku tretej časti opäť nájsť odpoveď, keď Wolf dorazil do siete strelu Hördlera. V záverečnej desaťminútovke Francúzi zavreli súpera v jeho obrannom pásme, k výraznejšiemu ohrozeniu Zeppa v nemeckej bránke sa však nedostali. Duel tak dospel až do predĺženia, v 62. minúte rozhodol o víťazstve Nemcov svojím druhým gólom v zápase Ehrhoff.

Francúzsko - Nemecko 2:3 po predĺžení (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
 Góly: 2. Desrosiers (Besch, Y. Treille), 35. A. Roussel - 10. Ehrhoff (Ullmann, Greilinger), 42. Wolf (Hördler), 62. Ehrhoff (M. Goc). Rozhodovali: BALUŠKA (SR), Reiber (Švajč.) - Blümel (ČR), Morrison (USA), vylúčení: 7:2 na 2 min, navyše A. Roussel (Fr.) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2062 divákov.

Francúzsko: Huet - Auvitu, Manavian, Hecquefeuille, Bachet, Janil, Besch, Moisand - Y. Treille, Meunier, Desrosiers - Fleury, Bellemare, S. Treille - Henderson, A. Roussel, Da Costa - Ritz, Raux, Bertrand

Nemecko: Zepp - Ehrhoff, Ankert, Hördler, Baxmann, Müller, N. Goc, Krueger - Schütz, M. Goc, Rankel - Wolf, Ullmann, Gogulla - Tripp, Kink, Seidenberg - Pietta, Hager, Mauer - Greilinge

• Zdroj: TASR, SITA