Pittsburgh začal sériu s Ottawou výhrou, čisté konto Quicka pomohlo obhajcovi

Antti Niemi chytá puk. Dan Boyle (22) a Dwight King v popredíAntti Niemi chytá puk. Dan Boyle (22) a Dwight King v popredí Zdroj: SITA

NEW YORK - Hokejisti Pittsburghu zvíťazili v úvodnom zápase 2. kola play off Východnej konferencie NHL nad Ottawou 4:1. Dva body za gól a asistenciu si pripísal domáci Jevgenij Malkin, ktorého po stretnutí vyhlásili za prvú hviezdu súboja.

V súboji rozhodli presilové hry najlepšieho tímu v základnej časti podľa tejto štatistiky. Penguins využili dve početné výhody, jeden gól pridali v oslabení. V bránke Pittsburghu žiaril Tomáš Vokoun, ktorý dostal dôveru po výborných výkonoch v závere série 1. kola. Český veterán mal vďaka spoľahlivému výkonu v štatistikách 35 úspešných zákrokov.

"Vedeli sme, že sú silní v presilovkách. Majú veľmi dobrých a šikovných hráčov a nesmieme sa preto nechať vylučovať," povedal brankár Ottawy Craig Anderson, ktorý zaznamenal 26 zásahov.

"Hrali sme naozaj veľmi dobre a som spokojný. Vyšli nám presilovky, ale aj pri hre piatich proti piatim sme dobre forčekovali a nemali sme problém prejsť do útočnej tretiny," povedal tréner Pittsburghu Dan Bylsma.

Pittsburgh - Ottawa 4:1 (2:1, 1:0, 1:0) - stav série: 1:0
Góly: 3. P. Martin (Malkin, Morrow), 13. Malkin (Kunitz, J. Neal), 39. Kunitz (Iginla, Letang), 52. Dupuis (D. Murray) - 5. Greening (Condra, Cowen)

V prvom semifinálovom zápase Západnej konferencie sa z výhry tešili obhajcovia trofeje z Los Angeles, keď na domácom ľade zdolali San Jose 2:0. Výraznou oporou víťazov bol brankár Jonathan Quick, ktorý zneškodnil všetkých 35 striel a zaslúžene sa stal prvou hviezdou stretnutia. Za druhú vyhlásili Slavu Vojnova, ktorý v závere prvej tretiny strelil vedúci gól a v 33. minúte sa asistenciou podieľal aj na presnom zásahu Mike Richardsa.

"Som rád, že nám prvý krok vyšiel. Nemali sme dobrý úvod, ale postupne náš výkon gradoval. Stále však máme čo zlepšovať," povedal Quick, ktorý vychytal 25. víťazstvo v play off a už len jedno ho delí od vyrovnania klubového rekordu Kellyho Hrudeyho.

"Quickie nás podržal, mal skvelé zákroky najmä v prvej tretine a je dôležité, že prvý gól sme strelili my," povedal po zápase autor druhého gólu Richards.

Los Angeles - San Jose 2:0, (1:0, 1:0, 0:0) - stav série: 1:0
Góly: 20. Vojnov (M. Richards, J. Carter), 33. M. Richards (Vojnov, Scuderi)

Viac o téme: Hokej Nhl Pittsburgh Play Off Ottawa
  • Zdroj: TASR, SITA, nhl.com