Plzeň si priblížila zisk titulu, prehra Sparty v Brne im zahrala do karát

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: fcviktoria.cz

PRAHA - Futbalisti Slavie Praha deklasovali v stredajšom zápase 28. kola Gambrinus ligy České Budějovice 3:0, keď Juhočechov zostreli hetrikom ofenzívny stredopoliar Tomáš Mičola.

Slovenský útočník Arnold Šimonek pomohol gólom k remíze Jihlavy doma so Slováckom 1:1. V ďalších dueloch Baník Ostrava remizoval na Bazaloch s Duklou Praha 2:2 a Mladá Boleslav doma remizovala s Jabloncom 1:1.

Viktoria Plzeň zvíťazila na ihrisku Olomouca gólom Kolářa z 77. minúty 1:0 a priblížila sa k zisku titulu. Hostia zahodili množstvo šancí, v 65. minúte nepremenil penaltu Horváth. Olomouc si prehrou takmer naisto zavrel dvere do pohárovej Európy.

Plzni zahral do karát aj výsledok Sparty Praha, ktorá prehrala v Brne 2:3. Sparta stráca dve kolá pred koncom súťaže na vedúci tím päť bodov.

Baník Ostrava - Dukla Praha 2:2 (2:1)
Góly: 10. Vorel (vlastný), 36. Fantiš - 3. Ouedraogo, 49. Vrzal
/za domácich Z. Kaprálik odohral celý zápas - za hostí L. Štetina celý zápas/

Vysočina Jihlava - 1. FC Slovácko 1:1 (1:1)
Góly: 31. ŠIMONEK - 36. L. Došek, 3056 divákov.
/za domácich A. Šimonek odohral celý zápas, P. Čvirik nastúpil v 83. min - za hostí T. Košut odohral celý zápas/

FK Mladá Boleslav - Baumit Jablonec 1:1 (1:0)
Gól: 25. Johana - 63. Hubník, 1738 divákov.
/za domácich R. Sloboda od 86. min/

Slavia Praha - Dynamo České Budějovice 3:0 (1:0)
Góly: 26., 55. a 63. Mičola, 6456 divákov.
/za domácich K. Čontofalský odchytal celý zápas, M. Bortel, M. Čonka, K. Kisel odohrali celý zápas, Kisel dostal ŽK, D. Škutka nastúpil v 61. minúte - za hostí J. Machovec odohral celý zápas/

Olomouc - Plzeň 0:1 (0:0)
Gól: 77. Kolář, 6884 divákov.
/za hostí M. Kozáčik, M. Čišovský hrali celý zápas, M. Bakoš hral do 29. min a M. Ďuriš prišiel na ihrisko v 16. min/

Brno - Sparta 3:2 (2:0)
Góly: 39. Mezlík, 45. Kroupa, 48. Pašek - 71. Hušbauer, 89. V. Kadlec, ČK: 80. Frejlach - 52. Lafata, 8062 divákov