Miami tretíkrát zdolalo Indianu, je krok od postupu do finále

LeBron James (6) preráža obranu Indiany: D.J. Augustin (14) a Paul George (24)LeBron James (6) preráža obranu Indiany: D.J. Augustin (14) a Paul George (24) Zdroj: SITA

MIAMI - Basketbalisti Miami Heat zvíťazili v piatom finálovom zápase Východnej konferencie NBA nad tímom Indiana Pacers 90:79 v ujali sa vedenia 3:2 na zápasy. Len jedno víťazstvo ich delí od postupu do finále, v ktorom už na nich čaká víťaz Západnej konferencie San Antonio.

Výraznou oporou víťazného tímu bol LeBron James, ktorý zaznamenal 30 bodov, 8 doskokov a 6 asistencií. Šestnásť bodov dosiahol v tretej štvrtine, v ktorej Heat dominovali, vyhrali ju 30:13 a urobili dôležitý krok k víťazstvu. Dovtedy Indiana držala krok a po prvom polčase viedla o štyri body 44:40. Na strane Pacers bol strelecky úspešný Paul George s 27 bodmi.

"James bol opäť výnimočný, o tom niet pochýb. Ale celý súperov tím je mimoriadny, jeden z najlepších, aké zažila táto liga. Užívame si súperenie s ním," vyznal sa napriek prehre tréner Indiany Frank Vogel.

Obhajcovia prvenstva môžu v ďalšom zápase rozhodnúť o postupe do tretieho finále za sebou. "Toto je play off v celej svojej kráse, séria o veľkej rivalite. Teraz sa musíme pripraviť na zápas číslo šesť," nabáda ich kouč Erik Spoelstra.

Miami - Indiana 90:79 (19:23, 21:21, 30:13, 20:22) - stav série: 3:2
Heat: L. James 30 (3 trojky), Haslem 16, Chalmers 12, Wade 10, Bosh 7 (R. Allen 7, Cole a Andersen po 4, Battier 0)
Pacers: P. George 27 (5 trojok, 11 doskokov), Hibbert 22, David West 17, Stephenson 4, George Hill 1 (T. Hansbrough a Mahinmi po 3, S. Young 2, Augustin 0)
TH: 12/7 - 15/12, fauly: 11 - 19, trojky: 7 - 5, 19 913 divákov

Viac o téme: NBA Basketbal San Miami Finále Antonio Indiana
  • Zdroj: TASR, SITA