Španielski mladíci krok od obhajoby triumfu na ME, vo finále proti Talianom

Rodrigo, Marc Bartra and Koke oslavujú gól do siete NórskaRodrigo, Marc Bartra and Koke oslavujú gól do siete Nórska Zdroj: SITA

NETANYA - Futbalisti Španielska do 21 rokov sa stali na majstrovstvách Európy v Izraeli prvými finalistami. V sobotňajšom semifinále zdolali nórskych rovesníkov 3:0 vďaka gólom Rodriga Morena, Isca a Alvara Moratu. Španieli tak stále môžu obhájiť triumf z roku 2011. Vo finále ich vyzve úspešnejší z dua Taliansko - Holandsko.

Španielsky obhajca mal v zápase prevahu, do vedenia sa ale dostal až v nadstavenom čase prvého dejstva, keď sa presadil Rodrigo Moreno. Aj v druhom polčase mali mladí Španieli viac z hry, čo vyjadril upokojujúcim gólom v 87. minúte Isco a skóre pečatil v 90.+3 minúte Morata. Víťazi dominovali vo všetkých dôležitých parametroch, držanie lopty mali vyše 60 percent a na bránu vystrelili 24-krát, pričom Nóri len päťkrát a ani raz netrafili do priestoru brány.

Vo finále, ktoré je na programe v utorok 18. júna v Jeruzaleme Španielov vyzve Taliansko, ktoré si poradilo s Holandskom najtesnejšie 1:0. O prehre "Oranjes" rozhodol v 78. minúte Fabio Borini.

Na štadióne v meste Petah Tikva sa hral pekný futbal, už v 5. minúte trafil Holanďan Maher z priameho kopu z dobrej pozície tyč. "Oranjes" mohli do vedenia aj v 20. minúte, Maherovi ale opäť chýbali centrometre. Na druhej strane Immobileho strelu vykopol holandský brankár. Aktívny Maher bo lv nádejnej šanci aj v 41. minúte, ale jeho pokus o dorážku v poslednej chvíli talianska obrana zblokovala.

V druhom polčase sa už hralo opatrnejšie a taktika prevažovala na oboch stranách. Smoliar zápasu Maher nedal v šanci 70. minúte a tak jeho tím pykal. V 78. minúte rozhodol Borini, ktorý sa v šestnástke ľahko zbavil obrancu a prestrelil brankára Zoeta.

Španielsko "21" - Nórsko "21" 3:0 (1:0) - Netanya
Góly: 45.+1 Moreno, 87. Isco, 90.+3 Morata. Rozhodoval: Kolev (Bulh.), ŽK: Bartra, Illrramendi - Eikrem.

Taliansko "21" - Holandsko "21" 1:0 (0:0)
Gól: 78. Borini. Rozhodoval: Hategan (Rum.), ŽK: Verratti, Borini, Gabbiadini, Donati, Sansone - Martins Indi.