Slovenskí volejbalisti v EL opäť neuspeli, proti Belgičanom neuhrali ani set

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: cev.lu

VIEDEŇ - Slovenskí volejbaloví reprezentanti utrpeli v poslednom zápase úvodného turnaja A-skupiny Európskej ligy ďalšiu prehru. Po porážke s Rakúskom nestačili zverenci trénera Štefana Chrtianskeho ani na Belgicko a prehrali 0:3.

Po prvom turnaji tak majú na konte tri body. Druhý turnaj EL sa bude hrať od 20. do 22. júna v dánskom Slagelse.

Slováci začali na nahrávke s kapitánom Michalom Masným. Lepšie však vstúpili do zápasu Belgičania, ktorí po dvoch chybách Slovákov viedli 5:2. Belgickí volejbalisti mali navrch, Slováci sa ťažko presadzovali v útoku a za stavu 4:9 si tréner Chrtiansky zobral timeout. Na technickom timeoute prehrávali Slováci už 6:12. Potom narobil výborný servis Piovarčiho súperovi problémy a slovenskí reprezentanti znížili na 11:14. Ďalšiu časť setu však Slováci absolútne nezvládli, kopili chybu za chybou a prehrali 12:21.

Belgičania hneď v úvode druhého setu viedli 2:0. Piovarči však esom vyrovnal na 3:3. Súper získal opäť brejk a držal si mierny náskok až do stavu 7:8. Potom sa v útoku pomýlil Va De Voorde a bolo vyrovnané 8:8. Za stavu 8:10 vystriedal Piovarčiho Kašper. Belgičania mali navrch a na technickom timeoute viedli 12:9. Slováci sa nevzdávali a Michalovič po dlhej výmene znížil na 12:13. Potom však získali Belgičania opäť brejk a za stavu 12:15 si kouč Chrtiansky zobral time. Slováci sa trápili, nevedeli zložiť loptu a Belgičania vyhrali aj druhý set 21:12. Slováci mali v tomto dejstve na útoku 15-percentnú úspešnosť.

V treťom sete začali Zaťko na nahrávke, Bencz na účku a Kašper na bloku. Bencz poslal Slovákov do vedenia 3:1, ale brejk hneď stratili. Belgičania výborne podávali, na druhej strane sa Slováci trápili na príjme a po ďalšom bloku prehrávali 4:7 a potom 6:10 a na ihrisko prišiel Hriňák. Slováci bojovali a snažili sa ešte zo zápasom niečo spraviť. Striedajúci Hriňák znížil na 9:11. Slováci potom vykresali nádej, keď pri Kašperovom servise znížili z 9:14 na 12:14. Potom však ich súper získal opäť veľký náskok 20:14. Slováci však v bláznivom závere odvrátili šesť mečbalov pri Kohútovom servise a vyrovnali na 20:20, nakoniec však Belgičania zablokovali útok Slovákov, tretí set vyhrali 22:20 a celý duel 3:0.

SLOVENSKO - Belgicko 0:3 (-21, -12, -20)
Zápas trval: 66 minút. Rozhodovali: La Micela (Tal.), Tillmann (Maď.), 100 divákov.

SR: Masný, Kohút, Michalovič, Piovarči, Paták, Chrtiansky ml., libero Ondrušek (Bencz, Zaťko, Kašper, Hriňák). Tréner: Š. Chrtiansky.

Belgicko: Verschueren, Van De Dries, Deroo, Coolman, Van De Voorde, Verhanneman, libero Dejonckheere (Heyrman). Tréner: D. Baeyens

Štefan Chrtiansky, tréner : "Bol to zápas, ktorý neviem ako mám hodnotiť. Pred zápasom sme si hovorili, že ideme do zápas s dobrým súperom uvoľnene a s rizikom a to dnes absolútne nebolo. Mali sme problém na prihrávke, na útoku, hrali sme opatrne, keď sme mali zariskovať, bolo to zlé. V koncovke tretieho setu sme síce vyrovnali veľký náskok, ale bolo to o šťastí. Zariskovali sme na servise a takmer to vyšlo. Zápas s Rakúskom sme hodnotili ako zlý, ale dnešný výkon bol trikrát horší ako včera. Máme po prvom turnaji, čakal som aspoň šesť, tak som nespokojný."

Rakúsko - Dánsko 0:3 (-16, -17, -30)