Chárov rušný zápas: Rozbitá hlava na rozcvičke, asistencia a bitkárska bodka

Zdeno Chára a Bryan BickellZdeno Chára a Bryan Bickell Zdroj: SITA

BOSTON - Hokejisti Bostonu Bruins zvíťazili v treťom zápase finálovej série Stanley Cupu na domácom ľade nad Chicagom Blackhawks 2:0 a ujali sa vedenia 2:1 na zápasy. Pod víťazstvo sa asistenciou podpísal aj slovenský obranca "medveďov" Zdeno Chára.

Kapitán domáceho tímu bol jednou z výrazných postáv duelu, keď si "vypýtal" pozornosť už počas rozkorčuľovania. Chára sa pošmykol a v páde nechtiac podrazil spoluhráča Milana Lucica, ktorý mu spadol na hlavu. Podľa portálu tsn.ca potreboval Chára dokonca aj zopár stehov, ale zranenie nebolo natoľko vážne, aby mu zabránilo nastúpiť na zápas.

Boston mal pri záverečnej power play Chicaga aj kus šťastia, keď trafil žrď Bryan Bickell. Následne sa práve Bickell dostal do konfliktu s Chárom, ktorý mu uštedril pár tvrdých rán. Obaja "kohúti" si ešte stihli vymeniť aj viacero ústnych "pozdravov". Celý konflikt dokazuje dôležitosť duelu a dá sa očakávať, že nervozita bude stúpať.

Chára napokon strávil na ľade 25 minút a 47 sekúnd. Štyri minúty si odsedel aj na trestnej lavici a prezentoval sa tromi strelami.

• Zdroj: ČTK, ts, TASR, SITA, športky, nhl.com