Slovan začal sezónu fiaskom, body stratil s nováčikom z Dunajskej Stredy

Filip Hlohovský, Stanislav Velický a Miroslav SedlákFilip Hlohovský, Stanislav Velický a Miroslav Sedlák Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Futbalisti Slovana Bratislava remizovali v piatok na Pasienkoch v 1. kole novej sezóny Corgoň ligy 2013/2014 s nováčikom súťaže z Dunajskej Stredy 1:1. Do vedenia sa dostali hostia zásluhou Branislava Fodreka, o jediný gól na strane domácich sa v 50. minúte postaral Pavel Fořt.

Úvodný duel novej corgoňligovej sezóny sa začal vo svižnom tempe, domáci sa tlačili do útoku, ale ich koncovka bola jalová. Prvú sľubnú príležitosť si vypracovali v 14. minúte, keď sa pred brankárom Fišanom ocitol Hlohovský, ale na gól to nestačilo. Ten istý hráč sa snažil o zmenu skóre aj v nasledujúcich minútach, ale neúspešne.

V 30. minúte poskakovala lopta v päťke, ale opäť Hlohovský trafil iba gólmana hostí. Skóre sa menilo až po 40 minútach zápasu a trochu prekvapujúco išli do vedenia futbalisti Dunajskej Stredy, keď Fodrek hlavou prekonal Putnockého.

Do druhého dejstva vstúpili oba tímy bez zmien v zostavách. Aktívnejší boli domáci, ktorí nechceli pripustiť blamáž a snažili sa o vsietenie vyrovnávajúceho gólu. Ten prišiel už po piatich minútach od zmeny strán. Žofčák ideálne našiel Fořta a ten si pripísal svoj premiérový gól u "belasých" - 1:1. Následne pohrozil pred Fišanom opäť Fořt a Gorosito, ktorý sa dostal k odrazenej lopte, ale jeho pokus hostia zblokovali. Neuspel ani Žofčák. Naopak, brankár Slovana veľa práce nemal. Domácich mohol poslať do vedenia striedajúci Halenár, ktorý v 75. minúte išiel sám na brankára, ale nedokázal si pred Fišanom dobre poradiť. Posledná štvrťhodinka sa odohrávala síce najmä pred bránkou Dunajskej Stredy, ale Slovan nedokázal nájsť recept na ďalší gól. V nadstavenom čase ešte Fořt našiel Žofčáka, ale Fišan jeho strelu chytil. Oba tímy si tak v úvodnom kole podelili body.

Slovan Bratislava - DAC 1904 Dunajská Streda 1:1 (0:1)
Góly: 50. Fořt - 41. Fodrek. Rozhodoval: Leško, ŽK: Bagayoko, Grendel - Huber, Fišan, Majerník, Fodrek, 3014 divákov.

Slovan Bratislava: Putnocký - Bagayoko, Gorosito, Kolčák, Josimov - Kladrubský, Grendel (81. Peltier) - Hlohovský (65. Halenár), Žofčák, Milinkovič - Fořt

DAC Dunajská Streda: Fišan - Beňo, Božoň, Majerník, Sedlák - Huber, Velický - Ujlaky, Hodúr (85. Ntsogo Boya), Antunovič - Fodrek (90. Nulíček)

Samuel Slovák, tréner Slovana: "Gratulujem DAC k bodu. My sme mali zápas v našich rukách, boli sme aktívni, nedotiahli sme však šance do gólov a futbal sa hrá na góly. Mrzí nás strata bodov. Opakujem, gratulujem súperovi."

Mikuláš Radvánayi, tréner DAC-u: "Som maximálne spokojný. Získali sme bod u majstra. Myslím si, že moji hráči odviedli kus dobrej roboty, nepustili sme súpera do vyloženej šance. Škoda, že na začiatku druhého polčasu sme dostali ten gól. Keby sme mali rýchlejšiu prechodovú fázu, mohli sme si vytvoriť viac šancí."

• Zdroj: TASR, SITA