Prekvapivé zaváhanie Barcelony neodvrátil ani debutujúci Neymar či Messi

Ani striedajúci Neymar neodvrátil nečakané zakopnutie BarcelonyAni striedajúci Neymar neodvrátil nečakané zakopnutie Barcelony Zdroj: SITA

GDANSK - Brazílsky útočník Neymar si pripísal premiérový štart za Barcelonu. Dvadsaťjedenročný útočník zasiahol ako striedajúci hráč do posledných dvanástich minút prípravného zápasu s Lechia Gdansk, ale prekvapivú remízu 2:2 sa mu odvrátiť nepodarilo.

Na lavičke Kataláncov chýbal nový kouč Gerardo Martino, ktorý pred duelom uprednostnil prácu s ostatnými hráčmi v Španielsku, takže tím viedol asistent Jordi Roura. Jeho hráči prehrávali od 15. minúty, kedy sa trafil po rohu Bieniuk, ale už za desať minút vyrovnal Sergi Roberto.

Ôsmy celok posledného ročníka poľskej ligy získal päť minút po prestávke náskok späť vďaka trefe z uhla Grzelczaka, ale vzápätí vyrovnal Lionel Messi. Brazílska hviezda sa dostala na trávnik v 78. minúte, ale nevyskúšala si očakávanú spoluprácu s Messim, pretože Argentínčan opustil trávnik tri minúty predtým. Neymar vybojoval niekoľko priamych kopov, ale do gólovej šance sa nedostal.

Barcelona prestup Neymara dotiahla na začiatku júna a za hráča zaplatila 57 miliónov eur (asi 1,5 miliardy korún), čo neho urobilo najdrahšie posilu v histórii klubu. Predchádzajúce maximum patrilo Zlatanovi Ibrahimovičovi, ktorý v roku 2009 prišiel z Interu Miláno za 45 miliónov eur a do Talianska za neho navyše putoval Kamerunčan Samuel Eto'o.