Slovákom prvý zápas predkvalifikácie nevyšiel: V Maďarsku utŕžili debakel

Miroslav GrznárMiroslav Grznár Zdroj: SITA

ŠOPRON - Slovenskí basketbalisti nevstúpili v nedeľu úspešne do predkvalifikácie na európsky šampionát, ktorý sa bude hrať v roku 2015 na Ukrajine. V základnej D-skupine nestačil mladý tím trénera Miroslava Grznára na vyzretejších Maďarov a v Šoproni prehral 43:75.

Najbližie nastúpi slovenská reprezentácia v stredu 7. augusta o 18.00 h v Banskej Bystrici proti Bielorusku.

Mladému slovenskému mužstvu vstup do stretnutia nevyšiel a už v 3. minúte prehrávalo 0:8. Tréner Miroslav Grznár zareagoval oddychovým časom, ale ani ten nezastavil rýchlu maďarskú kanonádu. Prvý slovenský kôš dal Dorazil až pred koncom prvej štvrtiny. Lepší vstup zaznamenali Slováci do druhej štvrtiny, ale palubovka patrila následne efektívnejším Maďarom, ktorí po polčase vyhrávali o tridsať bodov 45:15.

V tretej štvrtine bola hra vyrovnanejšia. Slovenským basketbalistom lepšie vychádzala streľba, no rozdiel v skóre sa im nedarilo znížiť. Posledná štvrtina skončila nerozhodne 15:15, celkovo ale Slováci prehrali priepastným rozdielom.

Maďarsko - Slovensko 75:43 (24:5, 21:10, 15:13, 15:15)
Najviac bodov Maďarska: Vojvoda 17, Szabó 11
Zostava a body SR: Dorazil 16 (10 doskokov), Körner 5, Baťka 4, R. Grznár 3, Bílik 2 (Žiak 8, Kozlík 3, O. Tot 2, Kuffa a J. Petráš po 0)
TH: 12/9 - 10/7, fauly: 19 - 12, trojky: 10 - 2

Miroslav Grznár, tréner Slovenska: "Nie je ospravedlniteľné, že sme mali mladý tím. Všetci vedeli do čoho idú a pripravovali sme sa na to. Úvod sme zaspali rovnako ako v Talline a súpera sme nechali rozstrieľať sa. Keď sme dokázali naskočiť na optimálnu hru, bolo neskoro. Boli sme neefektívni v útoku a nevymanili sme sa spod tlaku zodpovednosti. V druhom polčase Maďari zápas kontrolovali, hoci sa nám podarilo začať strieľať koše. V stredu nás čaká ešte ťažší súper Bielorusko a chlapci si musia uvedomiť, že už nemôžu čakať na spasenie."