Kamenár okúsil silu Bayernu, od nemeckého majstra inkasoval tri góly

Radosť hráčov BayernuRadosť hráčov Bayernu Zdroj: SITA

GYÖR - Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili v medzištátnom prípravnom stretnutí na pôde úradujúceho maďarského šampióna FC ETO Györ 4:1. Bránku domácich strážil od 1. do 72. min slovenský gólman Ľuboš Kamenár a inkasoval trikrát.

Zverenci Pepa Guardiolu po prvom polčase prehrávali 0:1, keď v 40. min skóroval naturalizovaný Talian argentínskeho pôvodu Leandro Martínez. V druhom polčase predviedli Bavori štvorgólový obrat, keď po dva presné zásahy dosiahli Xherdan Shaqiri a Mario Götze.

Bayern získal v sezóne 2012/2013 mimoriadne cenné treble (triumfy v Lige majstrov, I. bundeslige aj Nemeckom pohári), nový ročník najvyššej nemeckej súťaže odštartoval piatkovým víťazstvom nad Borussiou Mönchengladbach 3:1.

Györ - Bayern Mníchov 1:4 (1:0)
Góly: 40. L. Martínez - 58. a 70. Shaqiri, 62. a 90. Götze
Ľuboš Kamenár (Györ) chytal od 1. min namiesto Sašu Stevanoviča a v 72. min ho vystriedal Gergely Nagy