Real pripravil Bilbau prvú ligovú prehru, Messi hetrikom zariadil víťazstvo nad Valenciou

Isco a jeho gólová radosťIsco a jeho gólová radosť Zdroj: SITA

MADRID - V prvom nedeľňajšom zápase 3. kola španielskej futbalovej Primera division zvíťazil Real Madrid nad Bilbaom 3:1. Dva góly víťazov dala jeho nová akvizácia Isco, raz sa presadil Ronaldo. Bilbao skórovalo až za stavu 3:0.

Real Madrid - Athletic Bilbao 3:1 (2:0)
Góly: 26., 72. Isco, 45.+1 Ronaldo - 79. Gomez, 72.231 divákov

Vo Valencii sa predstavila Barcelona v základnej zostave aj s hviezdami Neymarom a Messim. Druhý menovaný zobral zodpovednosť na seba a už v prvom polčase strelil tri góly a zdalo sa, že o víťazovi je rozhodnuté. V úplnom závere prvého polčasu však Postiga ešte dvomi gólmi skúsil stav zvrátiť a pričinil sa o malú drámu. No Barcelona nakoniec výsledok ustrážila a z Valencie si odniesla tri body.

FC Valencia - FC Barcelona 2:3 (2:3)
Góly: 45. a 45.+ Hélder Postiga - 11., 39. a 41. Messi

Espanyol Barcelona - Betis Sevilla 0:0