Galisova víťazná rozlúčka so Slovanom: ViOn pred prázdnymi tribúnami neuspel

Igor Žofčák a Marko Milinkovič oslavujú gól SlovanaIgor Žofčák a Marko Milinkovič oslavujú gól Slovana Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v stretnutí 8. kola Corgoň ligy nad tímom ViOn Zlaté Moravce 2:0 a v tabuľke sa posunuli na druhé miesto za vedúcu FK Senicu. Nedeľňajší duel na Pasienkoch, ktorý bol posledným pre Dušana Galisa na lavičke belasých, sa hral po druhý raz bez divákov.

V druhom z troch zápasov hraných na Pasienkoch bez divákov mali ako prví gólovú šancu domáci. Krížna lopta sa nečakane dostala až k Mészárosovi, ktorý však tutovku zblízka nepremenil. Gólom zaváňala aj Gorositova hlavička po rohovom kope. V 22. minúte brankár Kuciak nedôrazne vyboxoval loptu, ktorú vzápätí Halenár pohotovo napálil do brvna. Na druhej strane sa nečakane dostal do 100% gólovej šance Mazan, ale sám zoči-voči Putnockému vybojoval len rohový kop. Po polhodine hry sa nevydarená strela belasých dostala so šťastím k Milikovičovi, ktorý zachoval pokoj a otvoril skóre – 1:0. O desať minút už bolo 2:0. Niňaj predĺžil hlavou priamy kop za seba, kde bol pripravený Fořt a rovnako hlavou skóroval.

Po zmene strán sa gólové momenty úplne vytratili. Hra sa síce prelievala zo strany na stranu, ale v koncovke boli oba tímy bezzubé a hralo sa prakticky medzi šestnástkami. Až v 74. minúte mal náznak šance Pribula, ale zblízka tiesnený mieril do bočnej siete. Na druhej strane neskončila gólom hlavička striedajúceho Soumaha. ViOn už vývoj duelu nezvrátil a tak prehral po štyroch stretnutiach, v ktorých trikrát vyhral a raz remizoval.

Slovan Bratislava – ViOn Zlaté Moravec 2:0 (2:0)
Góly: 32. Milinkovič, 42. Fořt, ŽK: Kladrubský - Kuciak, Mazan, Chrappan. Rozhodoval: Leško, bez divákov.

Slovan: Putnocký - Bagayoko, Gorosito, Niňaj, Čikoš - Kladrubský - Mészáros (78. Hlohovský), Halenár, Milinkovič (63. Peltier) – Fořt (72. Soumah), Žofčák

Zlaté Moravce: Kuciak - Pavlenda, Chrappan, Pintér, Candrák - Obročník - Pribula, Kováč (72. Bolinha), Babic, Orávik – Mazan (69. Vaniš)

Jozef Valovič (tréner Slovana): "V prvom polčase sme zvolili náročný spôsob hry, snažili sme sa napádať súpera na jeho polovičke. Okrem dvoch gólov sme mohli streliť aj ďalšie. V druhom dejstve prišlo akési uspokojenie, súper lepšie behal a kombinoval. Myslím si, že naše víťazstvo je napriek slabšiemu výkonu v druhom polčase zaslúžené."

Branislav Mráz (tréner Zlatých Moraviec): "Z našej strany to bol v prvom polčase ustráchaný výkon, mali sme veľký rešpekt. Po prestávke sme chceli čosi urobiť s výsledkom, ale chýbala nám efektivita z predchádzajúcich zápasov. Naša hra bola relatívne dobrá, ale v šestnástke sme sa nedokázali presadiť. Cez reprezentačnú prestávku potrénujeme. Dúfam, že uzdravení hráči zvýšia konkurenciu a budeme zbierať body."