Straňovský oslavuje ďalšiu trofej: Španielsky superpohár šestnástykrát pre Barcelonu

Hádzanári FC Barcelona po šestnástykrát vyhrali španielsky superpohárHádzanári FC Barcelona po šestnástykrát vyhrali španielsky superpohár Zdroj: asobal.com

VALLADOLID - Týždeň po prvenstve na turnaji IHF Super Globe 2013 v Katare, čo sú majstrovstvá sveta mužských klubov, sa hádzanársky reprezentant SR Martin Straňovský mohol tešiť z ďalšej cennej trofeje. Spolu so spoluhráčmi z FC Barcelona uspeli v piatkovom súboji 28. ročníka Španielskeho superpohára, keď vo Valladolide zdolali Naturehouse La Rioja 40:31 (19:12) a obhájili minuloročný triumf.

Zverenci barcelonského trénera Xaviera Pascuala sa od svojho súpera odpútali hneď v úvode (9:4) a svoj náskok mierne zvýšili nielen do polčasovej prestávky, ale aj po zmene strán. Najlepším strelcom bol ľavoruký macedónsky kanonier Kiril Lazarov so 7 gólmi, za najlepšieho hráča duelu vyhlásili šesťgólového Francúza Nikolu Karabatica a najlepším brankárom bol Danijel Šarič z Bosny a Hercegoviny. Ich spoluhráč - dvadsaťsedemročný slovenský ľavý krídelník Straňovský sa nezapísal do streleckej listiny.

Katalánci odplatili hráčom klubu z Logroňa, ktorí dostali šancu hrať o superpohár namiesto zbankrotovaného víťaza Kráľovského pohára (Copa del Rey) BM Atlético Madrid, prehru 31:33 zo záveru uplynulého ligového ročníka. Úradujúci šampióni ňou v predposlednom kole prišli o šancu vybojovať si titul v najvyššej domácej súťaži bez straty čo i len bodu. Barcelona sa stala víťazom Supercopa Asobal šestnástykrát. Pre Straňovského je to druhý triumf v superpohárovom súboji, v ktorom sa stretáva aktuálny španielsky šampión a držiteľ Kráľovského pohára.